Muhammed Fatih Akarsu Haberleri

Muhammed Fatih Akarsu Haberleri

Muhammed Fatih Akarsu haberleri, haber editörü Muhammed Fatih Akarsu tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Benzin motorini solladı! 

Araç sahiplerine bir kötü haber daha! Geçtiğimiz haftalarda motorine gelen zamlar sonrasında benzin fiyatlarında da değişim yaşandı.

Belediye personeline kamu ihale kanunu eğitimi verildi

Elazığ Belediyesi, personellerinin donanımlarını artırmak için hizmet içi eğitimlerini sürdürüyor.

Fırat Üniversitesi’nde Fırat Fest başlıyor 

Fırat Üniversitesi tarafından 17 Mayıs -  4 Haziran tarihleri arasında Fırat Fest düzenleneceği açıklandı. 

Elazığ Belediyesi’nden yeni bir yatırım daha Spor Ve Yaşam Kompleksi proje çalışmaları başladı

Elazığ Belediyesi şehre kazandıracağı Spor ve Yaşam Kompleksi proje çalışmalarına start verdi.

Müdür Eren, yeni stadyumla ilgili açıklama yaptı 

Yapımında sona gelinen ve sosyal medyada 16.746 kişi kapasitesli olacağının yanı sıra koltuklarının bordo rengi yerine kırmızı-beyaz olacağı paylaşılan Elazığ Stadyumuyla ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet eren tribün kapasitesinin 20.023, koltuklarının ise bordo beyaz ağırlıklı olacağını açıkladı.

Hangi şehirleri Elazığlı valiler yönetiyor? 

Valiler Kararnamesi yayımlandı. Kararname ile birlikte hemşehrimiz Tuncay Akkoyun Karaman Valiliği’ne atandı. Akkoyun ile birlikte 3 Elazığlı hemşehrimiz Türkiye genelinde valilik görevini yürütmekte. Bu kapsamda Elazığlı vali sayısı 3’e yükselirken Düzce, Kars ve Karaman illeri Elazığlı isimlere emanet edildi. 

Belediye ekipleri daha temiz bir Elazığ için 24 saat sahada

Elazığ Belediyesi, "Daha Temiz Bir Elazığ" hedefiyle şehir genelinde temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş Elazığlılarla buluşuyor 

Elazığ Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Elazığlı sanatçı Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş’u 12 Mayıs Perşembe günü Elazığlılarla buluşturacak. 

Yüsra'nın eğitim masrafları karşılanacak

Elazığ'da 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin simgesi haline gelen Yüsra bebeğin eğitim masraflarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü tarafından karşılanacağı açıklandı.

Çaydaçıra Mahallesi Kent-Köy Pazarı kısa süre sonra hizmete sunulacak

Elazığ Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü Çaydaçıra Mahallesi Kent-Köy Semt Pazarı’nda inşa çalışmaları hızla ilerliyor. Geçtiğimiz günlerde temel kazı çalışmalarının yapıldığı pazar alanında zemin beton döküm işlemlerine geçildi.

Başkan Ayaz, konut destek paketinin detaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası açıkladığı konut destek paketini değerlendiren Elazığ Müteahhitler Derneği Başkanı Miraç Ayaz, paketle birlikte konut alım satımlarında hareketlilik beklediklerini söyledi. 

Doğa Dostu Bisiklet Yolları projesinin ilk etabında çalışmalar hızla ilerliyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın, 11 Ana Başlıkta 100 Proje’si içerisinde yer alan “Doğa Dostu Bisiklet Yolları” çalışmaları kapsamında Malatya yolu Hazardağlı Kavşağı ile Hilalkent alt kavşağına kadar olan mesafede, karşılıklı bisiklet yolu ve kaldırım düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Kurnaz, aday olacak mı? 

Harput Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Turan Kurnaz, Elazığ Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı’na adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Kurnaz açıklamasında, “Bir takım ayak oyunları var. Ben altyapı zeminimi hazırlarsam başım üstüne aday olurum” dedi. 

Başkan Çağlar’dan ziyaretler

Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çağlar ve yönetim kurlu, Kırıkkale Emniyet Müdürü Fahri Bulut’u ziyaret etti. 

Elazığ'a yeni bir mahalle kuruldu! İşte mahallenin ismi

Yemişlik Mahallesi ile Aşağıdemirtaş Bölgesi arasına yeni mahalle kuruldu. Yeni kurulan mahalle TOKİ’nin deprem konutlarının olduğu bölge oldu. Mahallenin adı Güneykent Mahallesi oldu.

Aksaray Mahallesi yeni yaşam alanında çalışmalar hızla ilerliyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın talimatıyla Aksaray Mahallesi Şehit Ferhat Bulut Sokağı’nda bulunan ve zamanla kullanılamaz duruma gelen çamlık alanın yeni bir yaşam alanına dönüştürülmesine yönelik çalışmalar hızla devam ediyor.

Toplam 587 haber.