Yaşam

Yaşam Haberleri

SMA Hastası Kerem Ali Yıldırım için kermes düzenlendi

SMA Tip 1 ölümcül kas hastası Kerem Ali Yıldırım için, İyilik Yap Kalplere Dokun ekibi tarafından kermes düzenlendi.

Çelik konstrüksiyon konutların yapımı sürüyor 

24 Ocak’ta meydana gelen depremde ağır hasar gören merkez köylerden Uzuntarla, Alaca, Alatarla, Avcılı, Çöteli, Alpagut, Muratcık, Hal ve Hıdırbaba köylerinde çelik konstrüksiyon konutların yapımı hızla devam ediyor. 

Hemşehrimiz Rabih Yüksel’e yeni görev 

Elazığ’da çeşitli kademelerde görev alan hemşehrimiz Rabih Yüksel Batman İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcılığı’na atandı. 

Elazığ’ın 41’inci mahallesi Aşağıdemirtaş oldu

Elazığ merkeze yakın köylerden biri olan ve yıllardır Üniversite’nin kampüs alanı ile gündeme gelen Aşağıdemirtaş şehrin 41’inci mahallesi oldu.

Başkan Şerifoğulları’nın bir vaadi daha hayata geçti 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın bir seçim vaadi daha hayata geçti. Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi inşası tamamlanarak hizmete hazır hale getirildi. 4 Temmuz Pazartesi gününden itibaren merkezde kayıtlar alınmaya başlanacak.

Halil Erdem Camii dualarla açıldı

İnşası tamamlanan Göl Köyü Halil Erdem Camii ibadete açıldı.

Harput Unesco Yolunda sergisi açıldı 

Tarihi kent Harput’ta ‘Harput Unesco Yolunda’ fotoğraf sergisi açıldı. 

Eczacılar eylem hazırlığında 

23. Bölge Elazığ Eczacı Odası Başkanı Mehmet Ulaş Güler, eczacılık sektöründe yaşanan ekonomik sorunların ve ilaç krizinin görmezden gelindiğini belirterek, kademli eylem planı için harekete geçtiklerini söyledi. 

Elazığ İl Özel İdaresi, yol bakım ve onarımlarını sürdürüyor 

Elazığ İl Özel İdaresi, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte şehrin dört bir noktasında başlattığı çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. 

Usta sanatçı Cüneyt Arkın hayatını kaybetti

Yeşilçam'ın ustası Cüneyt Arkın 84 yaşında yaşamını yitirdi. Arkın'ın ölüm nedeni kalbinin durması olarak açıklandı. Birçok unutulmaz filme imza atan Yeşilçam'ın ustası Cüneyt Arkın dün akşam kaldırıldığı hastanede bu sabah hayatını kaybetti.  

Alt Yapı 1. bölge yapım işi sözleşmesi imzalandı 

Elazığ Belediyesi ile Ziver Holding arasında Elazığ İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattı 1. Bölge Yapım İşi sözleşmesi imzalandı. 

AGD Elazığ Şube Başkanı Yemliha Akyıldız oldu 

Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şube Başkanı Recep Koca, 11 yıldır devam ettirdiği başkanlığını Yemliha Akyıldız’a devretti. 

Elazığ’da sarımsak hasadı başladı 

Sarımsak Yetiştiriciliğini Yaygınlaştırma ve Geliştirme Projesi kapsamında Bahçekapı Köyü'nde İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç’ın katılımıyla sarımsak hasadı gerçekleştirildi. 

Vali Toraman, Kent Müzesi’nde incelemelerde bulundu 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Doktor Murat Okubay, kent müzesine dönüştürülecek olan eski hükümet konağında incelemelerde bulundu. 

Hazar Gölü’ne önemli bir turizm tesisi kazandırılıyor 

Uzun bir süredir atıl durumda olan eski İLBANK tesisi hazar gölüne yeniden kazandırılacak. Gezin ilçesinde bulunan tesisin kira bedeli üzerinden açık arttırma usulü ile 4 Temmuz pazartesi günü saat: 14.00 ‘da ihalesi gerçekleştirilecek. 

Elazığ'da görevli öğretmenler Çemişgezek’i gezdi 

Elazığ'da görev yapan 35 öğretmen, yıl sonu semineri etkinlikleri çerçevesinde, Tunceli'nin Çemişgezek ilçesini ziyaret etti. 

Vali Toraman’dan Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş kampanyasına destek 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman Türkiye Diyanet Vakfı'nın başlattığı 'Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş' kampanyasına destek amacıyla kurban bağışında bulundu. 

Kuran-ı Kerim-i güzel okuma yarışması bölge finali gerçekleştirildi 

Din Görevlileri arası Kadın Kuran-ı Kerimi Güzel okuma yarışması bölge finali Elazığ Müftülüğü Edibe Can konferans salonunda düzenlendi. 

İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti

İsmailağa cemaati lideri 93 yaşındaki Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vefat ettiği açıklandı. Ustaosmanoğlu 5 Haziran'da hastaneye kaldırılmıştı.

Toplam 492 haber.