Sağlık

Sağlık Haberleri

Elazığ İl Özel İdaresi çalışanlarına sağlık taraması yapıldı 

Elazığ İl Özel İdaresi’nde tehlikeli sınıfta görev yapan personellere periyodik sağlık taraması yapıldı. 

Dr. Deniz, Uzman olmayanlardan terapi alınması hayati sonuçlar doğurur

Elazığ'ın sevilen ve sayılan uzman psikiyatristlerinden PEDATEM Psikiyatri Tıp Merkezi kurucusu Dr. Ömer Deniz, son dönemlerde yaşanılan ekonomik kriz, pandemi sonrası ve gençlerin gelecek kaygısıyla ilgili konularda önemli tavsiyelerde bulundu. Dr. Deniz, 1925 yılında Elazığ'da Emrazı Akliye ve Asabiye Hastanesi'nin 50 yataklı olarak kurulduğunu belirterek, hastanenin yüz yıllık geçmişe sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Uğur Şahin'den koronavirüs için korkutan uyarı! 

Koronavirüs pandemisinde Biontech aşısını bularak salgının gerilemesinde çığır açan buluşun sahibi Uğur Şahin, yeni varyantlar için korkutan uyarı yaptı.

10 bin TL'ye kadar olan borçlar silinecek

Genel Sağlık Sigortası (GSS) borcu olanlar için harekete geçildi. 10 bin liraya kadar olan borçlar silinecek. İşte detaylar.

Bakan Koca'dan 'maymun çiçeği' uyarısı! 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Maymun çiçeğini biliyoruz, temasla geçiyor. Yurt dışında nasıl gelişti? Temasla oldu artı salgıyla geçiyor, damlacık enfeksiyonuyla geçmiyor. Dolayısıyla salgın, pandemi ve benzeri olabilecek durumu söz konusu değil. Lüzumsuz gündem yapmayalım, vatandaşı tedirgin etmeyelim. Halen de bizde görülmedi ama maymun çiçeğine benzer belirtiler gösteren birçok virüs var. Her benzer görüntü için maymun çiçeği demeyelim" dedi.

Prof. Açık: Sağlıklı gıda için köklü bir dönüşüme ihtiyacımız var 

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, bu yılki teması “Daha Güvenli Gıda, Daha İyi Sağlık” olarak belirlenen 7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, sağlıksız gıdaların 200’den fazla hastalığa neden olduğunu söyledi. 

FÜ Hastanesi’nde hemşireler unutulmadı 

12 Mayıs Hemşireler günü dolayısıyla Fırat Üniversitesi Hastanesinde görev yapan hemşireler ziyaret edilerek hemşireler günü kutlandı. 

Şehir Hastanesi’nde 9 poliklinik mesai sonrasında da hizmet verecek 

Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş hastanede yapılan ek saat güncellemesi ile ilgili açıklama yaptı. Başhekim Keleş, 9 Mayıs’tan itibaren şehir hastanemizde bazı branşlarda ki bunlar 9 tane branşımızda mesai sonrası saat 17.00 ile 21. 00 arasında mesai sonrası poliklinik hizmeti vermeye başlayacağız” dedi. 

Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde Koronavirüslü hasta var mı? 

Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş hastanedeki son süreçle ilgili açıklamalarda bulundu. Başhekim Keleş, “Yaklaşık 1 haftadır hastanemizde covid-19 hastası bulunmamaktadır” dedi. 

Bilim Kurulu toplantısı ertelendi 

Bugün yapılması beklenen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı 27 Mayıs Çarşamba gününe ertelendi. 

Vaka sayıları düşüyor! 

Vaka sayıları düşmeye devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanelerdeki son duruma ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Bakan Koca "Allah o zor günleri semtimize uğratmasın." dedi.

Polat, Elazığ ve ilçelerdeki aşılama oranlarını açıkladı 

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, pandemi sürecindeki aşılama çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Prof. Dr. Polat, “Şimdiye kadar ilimizde toplam 852.329 adet aşı yapılmıştır 1.Doz aşı yapılan kişi sayısı 355.037, 2. Doz aşı 325.325 ve 139.202’ kişiye de 3.doz aşı yapılmıştır” dedi. 

Bakanlıktan Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne teşekkür belgesi 

Sağlık Bakanlığı tarafından Fırat Üniversitesi Hastanesine kadaverik donör organizasyonları dolayısıyla teşekkür belgesi verildi. 

Bakan Koca il il vaka oranını açıkladı! 

Sağlık Bakanlığı, il il koronavirüs vakalarını açıkladı. Bakan Koca’nın açıkladığı verilere göre, bir haftada Elazığ’da 100 bin kişide 175,48 oranında virüs tespit edildi. 

Turkovac aşı çalışmaları konulu konferans düzenlendi 

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ile Veteriner Fakültesi Dekanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen “Covid-19 Pandemisi ve Turkovac Aşı Çalışmaları” konulu konferans yoğun bir katılımla gerçekleşti. 

Sağlık Bakanlığı’na 10 bin personel alınacak!

Sağlık Bakanlığı’nın 5 bin 175’i hemşire olmak üzere 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ile çeşitli kadrolara 10 bin sürekli işçi alımına ilişkin ilan Resmi Gazete’de yayımlandı.

Sağlık çalışanlarına 500 lira ile 5 bin lira zam! 

Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doktorlarla bir araya gelecek ve onlara üç konuda müjde verecek. Doktor, hemşire, eme, sağlık memuru, ambulans şoförü dahil tüm sağlık çalışanlarına 500 lira ile 5 bin lira arasında zam açıklayacak. Zamdan sağlık çalışanı emeklileri de yararlanacak. Erdoğan'ın bir diğer müjdesi ise Tıbbi hata nedeniyle açılan davalarda tazminat cezalarını sağlıkçılar değil, devlet üstlenecek.

Bakan Koca: 20 bin personel istihdam edeceğiz 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 10 bin sürekli işçi alımı yapılacağını duyurdu. 

İl il koronavirüs vaka sayıları açıklandı 

Sağlık Bakanlığı, il il koronavirüs vakalarını açıkladı. Bakanlığın açıkladığı verilere göre, bir haftada Elazığ’da 100 bin kişide 462,18 oranında virüs tespit edildi. 

Toplam 372 haber.