Kültür

Kültür Haberleri

Elazığ Belediyesi, enstrüman kursu açıyor

Elazığ Belediyesi; kültür ve sanat hayatını canlandırmak, müziğe ve sanata ilgi duyan gençler için yaz kursları açıyor.

Ali Öner’e anma programı düzenlenecek

Elazığ Belediyesi, musiki çınarlarına vefa programlarına devam ediyor.

Sanatçı Mustafa Keser coşturdu 

Türk Halk Müziği'nin usta yorumcusu hemşehrimiz Mustafa Keser, muhteşem sesi ve sahne performansıyla Elazığlıları coşturdu. 

Elazığ Sinema Akademisi yeni yüzlerini arıyor

Kültür ve sanat alanında gerçekleştirdiği faaliyetler ile herkesin beğenisini kazanan Elazığ Belediyesi, sanat alanında eğitim görmek isteyenler için çok önemli bir hizmete daha öncülük ediyor.

Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi ödül töreni düzenlendi 

Genç Memur Sen’in “bir bilenle bilge nesil” projesi kapsamında düzenlediği kitap okuma yarışmasının ödül töreni Şehit Hüseyin Göral İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Ödül törenine sevilen sunucu Serdar Tuncer de katıldı. 

Sanatseverlerden Usta oyununa yoğun ilgi

Elazığ Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında programlarına devam ediyor.

İstanbul’da Elazığ gastronomi rüzgarı

Elazığ Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı ve AGAFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harun Seyran, yaptığı açıklamaya göre Metropol İstanbul AVM Ataşehir’de iki gün olarak düzenlenen etkinlikte, turizm ve gastronomi sektörünün paydaşları ile Elazığ Yemekleri ve kültürü bir araya geldi. Gastronomi Festivalinin gözdesi Elazığ Yemekleri ve lezzetleri oldu.

Usta oyunu Elazığ’da sergilenecek

Elazığ Belediyesi ile Yenilmez Sanat Merkezi, Sultan II. Abdülhamid Han’ı konu alan “Usta” isimli tiyatro oyununu sanatseverlerle buluşturacak.

Elazığ Belediyesi’nden musiki çınarlarına vefa

Elazığ Belediyesi, musiki çınarlarına vefa programları kapsamında mahalli müziğimizin mihenk taşlarından Yeniceli Kemal adına anma programı gerçekleştirdi. Çayda Çıra Musiki Derneği ile birlikte düzenlenen program, Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Adile Kurt Karatepe Elazığlılarla buluşacak 

TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Elazığlı Adile Kurt Karatepe Elazığlılar ile buluşacak. 

İhsan Fazlıoğlu, İslam Medeniyeti konulu konferansa katıldı 

Fırat Üniversitesinde medeniyet konuşmaları çerçevesinde “Mekan İle Zaman Çatalında: ‘İslam Temeddünü’ kavramının nazari çözümlemesine bir giriş” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi Prof. Dr. Öğretim Üyesi İhsan Fazlıoğlu katıldı. 

Fırat Fest’te öğrenciler doyasıya eğleniyor

Fırat Üniversitesi Fırat Fest etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda VET-AKORT müzik ve halk oyunları topluluğu gösterisi düzenlendi. 

Usta Oyunu Elazığ’da sergilenecek

Elazığ Belediyesi ile Yenilmez Sanat Merkezi, Sultan II. Abdülhamid Han’ı konu alan “Usta” isimli tiyatro oyununu sanatseverlerle buluşturacak.

Yeniceli Kemal anma programı 31 Mayıs’ta düzenlenecek

Elazığ Belediyesi, musiki çınarlarına vefa programlarına devam ediyor. Bu kapsamda Çayda Çıra Musiki Derneği ile birlikte mahalli müziğimizin mihenk taşlarından Yeniceli Kemal adına anma programı düzenlenecek.

Musikimizin usta ismi Yeniceli Kemal’e anma programı düzenlenecek

Elazığ Belediyesi, musiki çınarlarına vefa programlarına devam ediyor. Bu kapsamda Çayda Çıra Musiki Derneği ile birlikte mahalli müziğimizin mihenk taşlarından Yeniceli Kemal adına anma programı düzenlenecek.

Koç İlkokulu’ndan uçurtma şenliği

Elazığ Koç İlkokulu Harput’ta uçurtma şenliği düzenledi. Düzenlenen şenlikte renkli görüntüler yaşandı. Harput’ta gerçekleştirilen etkinliğe, öğretmen, veliler ve öğrenciler katıldı. Öğrenci Velisi Serkan Özkan, bu tür etkinliklerle çocukları sokak oyunlarına yöneltmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Fırat Üniversitesi’nde Fırat Fest başlıyor 

Fırat Üniversitesi tarafından 17 Mayıs -  4 Haziran tarihleri arasında Fırat Fest düzenleneceği açıklandı. 

Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş, Elazığ’da hayranlarıyla buluştu

Şarkılarıyla son döneme damga vuran popüler ikili Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş, muhteşem bir konserle Elazığ’da sahne aldı.

Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş Elazığlılarla buluşuyor 

Elazığ Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Elazığlı sanatçı Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş’u 12 Mayıs Perşembe günü Elazığlılarla buluşturacak. 

Toplam 241 haber.