Eğitim

Eğitim Haberleri

İl Özel İdaresi personellerine eğitim semineri başladı 

İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından planlanan toplam 4 gün devam edecek olan eğitim semineri başladı. 

Bakan Mahmut Özer'den 'yarıyıl tatili' ve öğretmen ataması açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, cuma günü başlayacak yarıyıl tatiline dikkat çekerek, "İnanıyorum ki öğretmenlerimiz öğrencilerimize ödev vermeyecekler, 2 hafta hem öğrencilerimiz hem öğretmenlerimiz dinlenecekler" dedi. Atamalara ilişkin de konuşan Özer, "31 Ocak’taki 15 bin öğretmen atamasının yüzde 50’sini yani 7 bin 500 öğretmeni de inşallah İstanbul’a vereceğiz." dedi.

Başkan Aygen: Türkiye’nin en büyük çevrimiçi deneme sınavı yapıldı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından BİLGİOCAK’TA eğitim portalı üzerinden gerçekleştirilen Türkiye Geneli Ödüllü Çevrimiçi 8. Sınıflar LGS deneme sınavı yüksek bir katlımla gerçekleşti.

Nijeryalı heyetten FÜ’ye ziyaret

Nijerya Hükümeti Yurtdışı Burslar Direktörü Prof. Suleiman Muhammad ve beraberindeki heyet Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı makamında ziyaret etti.

Bakan Özer'den 15 bin öğretmen ataması müjdesi

Bakan Mahmut Özer, Bahçelievler Anadolu Lisesi açılış töreninde yaptığı konuşmada, yüz yüze eğitim ve koronavirüs üzerine kapalı okullar için açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitime devam kararını vurgulayan Özer 15 bin öğretmen alımında yarısının İstanbul'a olacağını müjdeledi.

Milli Eğitim Bakanı Özer'den flaş yüz yüze eğitim açıklaması! 

Türkiye'de günlük vaka sayıları 54 bini aşarken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitime ara verilip verilmeyeceğiyle ilgili son dakika açıklaması geldi.

Fırat Üniversitesi öğretim elemanı alacak

Fırat Üniversitesinin çeşitli birimlerinde çalıştırılmak üzere 5 öğretim elemanı alınacak.

Eroğlu, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konsey Başkanı Ali Eroğlu, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Kurumsal kapasitenin geliştirilmesi proje eğitiminin tanıtımı gerçekleşti 

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odasının düzenlediği ve Fırat Kalkınma Ajansının desteklediği “Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi” eğitiminin tanıtımı yapıldı. 

Ahmet Yesevi SBL Kütüphanesi açıldı 

Elazığ Ahmet Yesevi Sosyal Bilimler Lisesi’nde öğretmen Behice Sarıkamış’ın katkıları ile yapılan ve adı verilen kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. 

Sahada Kitap Var Projesi ödül töreni gerçekleştirildi 

Amatör Spor Kulüpleri sporcularına yönelik düzenlenen “Sahada Kitap Var” projesinin ödül töreni gerçekleştirildi. 

Elazığ, Üniversite öğrencilerine sahip çıkıyor!

Kanal Fırat Televizyonu tarafından başlatılan 'Elazığ, Üniversite Öğrencilerine Sahip Çıkıyor' kampanyasına destekler çığ gibi büyüyor.

Kitap kurdu yarışmasında öğrenciler ter döktü 

TÜGVA tarafından düzenlenen “Kitap Kurdu” yarışmasında öğrenciler, okudukları kitaptan sınav oldular. Sınav sonucunda dereceye girenlere ödülleri verilecek. 

Genç hatipler minberde

İmam Hatip Lisesi öğrencileri en iyi hutbe için yarıştılar. Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Lisesi Koordinatörlüğünde liseler arası hutbe yarışması düzenlendi. 

Cemil Meriç Fen Lisesi Kütüphanesi açıldı 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” Projesi kapsamında Cemil Meriç Fen Lisesine yaptırılan kütüphanenin ve matematik atölyesinin açılış gerçekleştirildi. 

Rektör Göktaş: Araştırma üniversitesi olmanın bir çok avantajını göreceğiz

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesi'nin araştırma üniversitesi kapsamına alınması konusunda açıklamalarda bulundu. 

ÖSYM, 2022 sınav takvimini açıkladı

2022 yılında ÖSYM tarafından uygulanacak olan sınavlara ilişkin ‘2022 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi’, ÖSYM'nin sitesinde erişime açıldı. Yeni yıla sayılı günler kala milyonlarca öğrenci tarafından beklenen sınav takvimi bugün belli oldu.

Okullarda öğrencilere ve öğretmenlere maske zorunluluğu kalkıyor! 

Milli Eğitim Bakanlığı meslek liselerinde geliştirilen Kovid-19 hızlı antijen kit ile maske uygulaması kalkacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi yerli ve milli koronavirüs testiyle ilgili müjdeyi verdi.

Toplam 179 haber.