Dünya

Dünya Haberleri

Pentagon'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması

Pentagon Sözcüsü John Kirby, Başkan Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin açıklamasının Türkiye ile askeri ilişkileri etkilemeyeceğini söyledi.

Biden'a karşı Türkiye'ye destek telefonu!

Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Çavuşoğlu’nu 1915 olaylarına ilişkin Türk tezlerine destek verdiğini vurguladı.

Joe Biden'ın 'sözde soykırım' kararına tepkiler çığ gibi!

ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin yayımladığı mesajındaki "sözde soykırım" ifadesine ilişkin ülkemizde ve dünyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Siyasiler, Biden'ın 'siyasi' kararına sert sözlerle tepki gösterdi. ABD'deki Türkler kararı sokaklara çıkarak protesto etti. Öte yandan 'soykırım' saçmalığına en manidar yanıt ise İletişim Başkanlığı'nın açtığı sergi oldu.

Azerbaycan ve Türkiye anlaştı! Sadece kimlik göstermek yetecek

Türk vatandaşlarının sadece kimlikle yurt dışına çıkarak seyahat edecekleri ülkelerin sayısı artıyor. Azerbaycan Milli Meclisi, Azerbaycan ile Türkiye arasında "Ortak Medya Platformu" oluşturulmasını öngören ve iki ülke arasında kimlik belgeleri ile seyahate olanak sağlayan anlaşmalara onay verdi.

ABD'deki olaylarda ölü sayısı 4'e yükseldi

ABD Kongresinin bazı Donald Trump destekçileri tarafından basılmasıyla yaşanan olaylarda hayatını kaybedenlerin sayısının 4'e yükseldiği açıklandı.

Çin'de yeni salgın alarmı!

Bu sene Hac yapılacak mı?

Toplam 14 haber.