Gündem

Gündem Haberleri

Elazığ Belediyesi vatandaşları uyardı

Elazığ Belediyesi, ilimizde etkili olan kar yağışı nedeniyle, buzlanma ve don olaylarına bağlı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. 

Milletvekili Ağar, TBMM'de Elazığ Depremi’ni andı

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyon Üyesi Zülfü Tolga Ağar, TBMM Genel kurulunda gündem dışı söz alarak Elazığ gündemine dair konuşma yaptı. 

Milletvekili Demirbağ: Deprem konutları kısa sürede tamamlandı

AFAD İl Müdürü Osman Pıhtılı ile birlikte Bahçekapı, Kavaktepe ve Kelmahmut köylerindeki deprem konutlarını gezen AK Parti Elazığ Miletvekili Zülfü Demirbağ, “Devletimiz kısa bir sürede deprem konutlarını tamamlayarak, hak sahiplerine teslim etti” dedi.

Başkan Arslan: Mesleki eğitim işbirliği protokolü artık daha cazip hale geldi 

Milli Eğitim İl Müdürü Feyzi Gürtürk, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’ı ziyaret etti.

Başkan Toraman, sürücüleri buzlanmaya karşı uyardı 

Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, gizli buzlanmanın büyük bir risk oluşturduğunu belirterek, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. 

Milletvekili Demirbağ temaslarda bulundu 

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, genel kurulunu gerçekleştiren esnaf odalarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Demirbağ daha sonra Akçakiraz Belediyesi tarafından yapılan Kadın Yaşam Merkezi’ndeki törene katıldı. 

İş birliği protokolü imzalandı 

Elazığ Belediyesi ile Fırat Üniversitesi arasında ARGE çalışmalarını desteklemek için iş birliği protokolü imzalandı. 

Detay Dergisi’nin 31’inci sayısı okuyucuyla buluşuyor

Kapağı, iç sayfaları ve tasarımıyla göz dolduran, her ay düzenli olarak çıkmasıyla kamuoyunun takdirini kazanan Detay Dergisi, yeni sayısıyla okuyucuyla buluşuyor. Elazığ’da yayın hayatını sürdüren aylık haber - aktüel dergisi Detay’ın 31. sayısının kapak konuğu ise Özlem Cizre Nuh Yönetim Kurulu Başkanı Burak Nur oldu.  

Hemşehrimiz Ceyhan’dan karara tepki!

PCR testi zorunluluğunun pek çok yerden kaldırılması ve dün alınan kararla geri getirilmesine uzmanlardan tepki yağıyor.

Başkan Arslan: Harput adını bir kez daha tarih sahnesine yazdırmıştır 

GoArt Metaverse uygulamasında dijital evrende inşa edilen Harput’un, TRT1 Pelin Çift’le Gündem Ötesi programında dünyanın ilk metaverse kenti olarak tescillenmesi ile birlikte Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan açıklama yaparak, “Harput ise dünyanın ilk metaverse kenti olmasıyla birlikte adını bir kez daha tarih sahnesine yazdırmıştır” dedi. 

Başkanlığa İlhan Yıldız seçildi 

Elazığ Fırıncılar Unlu İmalatçılar ve Gıda Satıcıları Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Kongre sonucunda başkanlığa 180 oyla mevcut başkan İlhan Yıldız seçildi. 

Şehidimiz Fethi Sekin Manisa’da anıldı 

İzmir’de terör örgütü PKK’nın düzenlediği saldırıda büyük bir faciayı önleyen şehit polis memuru hemşehrimiz Fethi Sekin, şehadetinin 5. yılında Manisa Elazığlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği anma etkinliğinde anıldı.   

Elazığ Valiliği yeni kararları duyurdu!

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 'Uçak Seyahatlerinde PCR Testi Uygulaması' konulu genelgeyi görüşmek üzere tekrar toplandı.

Elazığ’da deprem!

Elazığ’da deprem meydana geldi.

Başkanlık yarışını Albayrak kazandı

Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Karma Odasının genel kurulu gerçekleştirildi. Kongre sonucunda 714 oy alarak başkanlığa Hakan Albayrak seçildi. 

Valilikten Elazığ’da gündeme gelen olaylarla ilgili açıklama!

Elazığ’da gündeme gelen olaylarla ilgili Elazığ Valiliği tarafından açıklama yapıldı. 

Bakan Özer, Elazığ’a geliyor 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in çeşitli temaslarda bulunmak üzere, 21 Ocak Cuma günü Elâzığ’a geleceği öğrenildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanlarından Başkan Şerifoğulları’na ziyaret

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanlarından Prof. Dr. Yekta Saraç, Dr. İsrafil Kışla ve AK Parti 24. ve 25. Dönem Ordu Milletvekili İhsan Şener Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı makamında ziyaret ettiler.

Yıldırım: AK Parti iktidarının en önemsediği şehirlerden biri Elazığ

 AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üç danışmanının Elazığ ziyaretini değerlendirerek, Elazığ’ımıza her fırsatta yapılan üst düzey ziyaretler şehrimizin gelişmesine katkı sağlamamız noktasında elimizi daha da güçlendiriyor dedi. 

Toplam 2305 haber.