HÜDA PAR'dan 80'ler sokağı için iki öneri 

80'ler sokağını gezen HÜDA PAR İl Başkanı Yasin Kavaklı, alanın Kürsübaşı etkinliklerine ev sahipliği veya eğitim alanı olarak değerlendirilebileceğini ifade etti.  

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Muhammed Fatih Akarsu

HÜDA PAR İl Başkanı Yasin Kavaklı, 24 Ocak depreminin ardından Güneykent Mahallesi’nde yapılan ve TRT’de yayınlanan 80’ler dizisinin birkaç bölümünün çekildiği sokağı gezdi. 80’ler sokağının kaderine terk edildiğini ifade eden Başkan Kavaklı, alan için iki önerilerinin olduğunu söyledi.   

KAVAKLI: İKİ ÖNERİMİZ VAR 

Başkan Kavaklı yaptığı açıklamada, “24 Ocak 2020 Elazığ depreminden sonra Seksenler Sokağı inşa edildi. Bu alanın yapılış amacı deprem sonrası Elazığ halkına moral ve motivasyon olması açısından Seksenler dizisinin çekimleri yapılabilmesi için temsili bir mekan olarak inşa edilmesidir. Maalesef bu mekân inşa edildikten sonra kaderine terk edildi.  Burada temsili olarak yapılmış mekânların bir kısmı yakılmış ve tamamının camları kırılmış metruk hale getirilmiştir. Onca harcanmış para ve yapılmış masrafa yazık değil mi? Moral ve motivasyon adı altında yaptınız şu an biz bu mekanı gezdik moralimiz ve motivasyonumuz yok oldu. Yazıktır, günahtır. Buranın yeniden imar ve şekillendirilmesi için iki önerimiz var: Bunlardan biri Elazığ'ın kültürünü ve değerlerini yansıtacak ‘Kürsübaşı’ etkinliklerinin yapılacağı bir alana dönüştürülmesidir. İkinci önerimiz ise; bu mekân Güneykent mahallesi sınırları içerisindedir. Güneykent mahallesi bilindiği üzere depremden sonra TOKİ tarafından yapılan konutların bulunduğu alandır. Burada eğitim konusunda okullara ihtiyaç vardır. Güneykent Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlarımızın çocukları için okul öncesi eğitimlerini almaları bakımından bir eğitim yuvası haline getirilirse mükemmel bir şekilde hizmet verecek ve buradaki ihtiyacı karşılayacaktır” dedi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN