Elazığ heyetinden, Bakü'de Türk Şehitliği'ne ziyaret 

Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'nün kurtuluşunun 104. Yılı nedeniyle Türkiye'nin Bakü büyükelçiliği tarafından düzenlenen törene katılan Elazığ Heyeti, şehitliği ziyaret etti. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün Kafkas İslam Ordusu'nca Ermeni ve Bolşevik çetelerden kurtarılışının 104. yıl dönümü münasebetiyle Bakü Türk Şehitliği'nde tören düzenlendi. Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı’nın ev sahipliğinde düzenlenen törene Elazığ’dan da birçok isim katıldı. Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Çağlar başkanlığında törene katılan Elazığ heyeti, şehitlerin kabirlerini ziyaret etti. Kabir ziyaretinde heyet, gurur ve duygu dolu anlar yaşadı. 104 yıl önce Türk askerinin Nuru Paşa önderliğinde kardeşlerinin yardımına geldiğini hatırlatan Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, 1918'de Kafkas cephesinde büyük bir zafer kazanıldığını ve Bakü'nün özgürlüğüne kavuşturulduğunu belirtti. 

Azerbaycan'ın her yöresinde açan lalelerin şehitlerin simgesi olduğunu vurgulayan Bağcı, “Her şehit askerin yeni şehadetliklere ilham olduğunu her zaman söylüyoruz. Belki de en değerlileri hayatlarında görmedikleri topraklar için şehit olan askerlerimizdir.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN