Gülşah Altaş Haberleri

Gülşah Altaş Haberleri

Gülşah Altaş haberleri, haber editörü Gülşah Altaş tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Elazığ Belediyesi’nden kurban bağışı çağrısı

Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısı, vatandaşların kurban bağışı hisselerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırarak bu bayramda da bayram sevincinin geniş kitlelerle paylaşılmasına vesile olacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den flaş enflasyon mesajı

Enflasyon haziranda aylık bazda yüzde 4,95 artarken yıllık bazda yüzde 78,62 oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı değerlendirmede enerji ve tarım ürünleri olmak üzere küresel emtia fiyatlarındaki yüksek artışların enflasyon üzerinde etkili olduğunu bildirdi.

Memur ve emekli zammı belli oldu 

TÜİK'in haziran ayı enflasyon verilerini açıklamasının ardından 5 milyon memur ve 13.5 milyon emekliye yapılacak zam da belli oldu. İşte memur, emekli zam oranı ve yeni maaşlar.

Oda Başkanları esnafın sorunlarını Ankara’ya taşıdı 

Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanları Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. 

SMA Hastası Kerem Ali Yıldırım için kermes düzenlendi

SMA Tip 1 ölümcül kas hastası Kerem Ali Yıldırım için, İyilik Yap Kalplere Dokun ekibi tarafından kermes düzenlendi.

Memurların zammı netleşiyor 

Milyonlarca memur ve emeklisi gözünü yarına çevirdi. Haziran ayı enflasyonunun açıklanmasıyla memur ve emeklilerinin yılın ikinci yarısında alacağı zam oranı netleşecek. 

Karakuş: Demirbağ’ın açıklamasını samimi buluyoruz 

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Konya’da katıldığı bir TV programında, milletvekili maaşıyla geçinemediğini ifade etmesinin ardından değerlendirmelerde bulundu. Karakuş, "Milletvekilinin maaşının kendisine zar zor yeteceği açıklamasını samimi buluyoruz" dedi. 

Çelik konstrüksiyon konutların yapımı sürüyor 

24 Ocak’ta meydana gelen depremde ağır hasar gören merkez köylerden Uzuntarla, Alaca, Alatarla, Avcılı, Çöteli, Alpagut, Muratcık, Hal ve Hıdırbaba köylerinde çelik konstrüksiyon konutların yapımı hızla devam ediyor. 

Muhtarların sorun ve çalışmaları masaya yatırdı 

Elazığ Muhtarlar Derneği’nin toplantısının bu defaki durağı Kızılay Mahallesi oldu. Toplantının gündeminde mahallelerin sorunları ve çalışmaları vardı.

Milletvekili Ağar’ın girişimleriyle mağduriyet sona erdi

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın girişimleriyle AK Parti Grubu tarafından hazırlanan kanun teklifinin torba yasa kapsamında TBMM’de kabul edilmesi neticesinde Elazığ Belediyesi ve Elazığ İl Özel İdare çalışanlarının yemek yardımına yönelik 2014 yılından buyana devam eden sorun ortadan kaldırıldı.

Günbey, YRP iktidarında Maden’deki fabrika faaliyete geçecek

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Devlet eski Bakanı Prof.Dr. Sacit Günbey Maden’de temaslarda bulunarak, iktidara gelir gelmez fabrikayı tekrar faaliyete koyacaklarını ifade etti.

Hem öğreniyorlar hem de meslek ediniyorlar 

Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Zeycan Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilere hem mesleklerini öğretiyor hem de iş garantisi ile eğitim veriyor. 

Başkan Şerifoğulları’nın bir vaadi daha hayata geçti 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın bir seçim vaadi daha hayata geçti. Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi inşası tamamlanarak hizmete hazır hale getirildi. 4 Temmuz Pazartesi gününden itibaren merkezde kayıtlar alınmaya başlanacak.

Harput Unesco Yolunda sergisi açıldı 

Tarihi kent Harput’ta ‘Harput Unesco Yolunda’ fotoğraf sergisi açıldı. 

Motorinden sonra benzin ve oto gaza çok büyük indirim geliyor! 

Araç sahiplerine müjdeli haber. Hem döviz kurları hem de uluslararası ürün fiyatları artışlarından dolayı son dönemde zam üstü zam yapılan akaryakıtta bugün indirim var. Motorine gelen 3.5 liralık indirimin ardından bugün benzin ve LPG'ye indirim geliyor.

Yeni Asgari Ücret ne kadar olacak? 

Asgari ücrete ara zam yapılması için iki kez toplanan komisyon kararını bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan duyuracak. Milyonlarca vatandaşın gözü asgari ücrete yapılacak zamma çevrilmişken; masadaki zam oranları ve buna göre değişecek olan yeni maaşlar gündeme geldi. İşte tüm olasılıklar. 

Toplam 4267 haber.