Emeği Geçenler Taltif Edilmeli !!! - Gülşah Altaş

Emeği Geçenler Taltif Edilmeli !!!


Geçtiğimiz günlerde Valilik Meydanı’nda açılan ve şimdiye kadar on binlerce kitapseverin akın ettiği Elazığ Belediyesi 3. Kitap Fuarı bu kez göz doldurdu.

 

Günler öncesinden hazırlıklarına başlanılan ve tüm ince ayrıntıların büyük bir titizlikle düşünüldüğü fuar, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından şehre kazandırıldı.

 

Elazığ’da kitap sektöründe rüştünü ispatlamış olan bir firmanın organizasyonuna katkısıyla gerçekleşen fuarda birçok yayınevi stant açarak kitapları okuyucularla buluşturdu.

 

KUMBARA DAĞITILDI

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri Milli Eğitim Müdürlüğü ile güzel bir çalışmaya imza atarak, ortaokul öğrencilerine Kitap Kumbarası dağıtarak öğrencilerin para biriktirerek kitap almasını sağladı. Öğrenciler kendi imkânlarıyla kitap almanın mutluluğunu yaşarken, bu sayede okuma kültürünün gelişmesi amaçlandı.

 

YAYINEVLERİ MEMNUN

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen fuara olan ilgi karşısında yayınevleri de memnuniyetini dile getirdi. Organizasyonun sorunsuz geçtiğini ifade eden yayınevleri ikinci fuarın eksikliklerinin olduğunu ve fiziki şartların müsait olmadığından kaynaklı bir takım sorun yaşadıklarını üçüncü fuarda ise bu ve buna benzer sorunların yaşanmadığını kaydettiler.

 

HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Kitap Fuarı’nın sorunsuz geçmesi adına belediye ekipleri adeta seferber oldu. Geçmiş yıllarda organizasyon deneyimi olan ekip tarafından yürütülen çalışmalarda şehrin dört bir tarafı görsellerle donatılırken, yazılı ve görsel medyada fuar fragmanları yayımlandı. Boyama kitabı, kurşun kalem, kuru boya kalemleri ile fuar baskılı poşetler fuarı gezen öğrencilere dağıtıldı.

 

30 BİN ÖĞRENCİ TAŞINDI

Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle günler öncesinden planlaması yapılan öğrenci taşınma olayı da sorunsuz bir şekilde gerçekleşirken, ulaşım ağında hiçbir sorun yaşanmadı. Fuara gelen öğrenciler 1,5 saat süreyle stantları ziyaret etti ve istedikleri kitapları alma fırsatı yakaladı.

 

YAZARLAR MEMNUN AYRILDI

Elazığ Belediyesi 3. Kitap Fuarı kapsamında ilimize gelen yazarlar tarih ve medeniyet dolu Elazığ’dan oldukça memnun bir şekilde ayrıldılar. Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen organizasyonlara nazaran farklı bir hava bulduklarını belirten yazarlar, Elazığ Belediyesi’ne minnettar kaldıklarını ifade ettiler.

 

GAKGOBÜS ÖĞRENCİ TAŞIDI

Geçtiğimiz günlerde faaliyete sunulan Gakgobüs’te fuara ayrı bir renk kattı. Minik öğrenciler Gakgobüs’le fuar alanına taşındı ve büyük bir mutluluk yaşadı.

 

ELAZIĞLI YAZARLARA ÖZEL STANT

Fuarın bir güzel tarafı ise şehrimiz kalemlerinin olduğu stanttı. Her güne dört yazar için çalışma yapan belediye ekipleri Elazığlı Şair ve Yazarların kitaplarını sergilemesi adına ayrı bir stant oluşturdular. Şair ve yazarlar belediyenin ilgisi karşısında kayıtsız kalmayarak organizasyonun profesyonel bir şekilde geçtiğini ifade ettiler.

 

TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Elazığ Belediyesi 3. Kitap Fuarı organizasyonunun sorunsuz bir şekilde geçmesi adına günlerdir büyük emek veren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na,  Başkan Danışmanı İhsan Tarakçı’ya, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Özden Özen’e, Fuar Koordinatörü Erdal Akarsu’ya, sunumlarla katkı sunan Kayhan Fazıl Erdem’e ve yüklenici firma yetkililerine teşekkür ediyoruz. Emeğe saygı çerçevesinde bu güzel insanların taltif edilmesi gerektiğini de vurgulamadan geçmek istemiyorum.

 

elazigdetayhaber@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
18Tem

Milletin vekili olmak!

28Haz

Adını sen koy!

20Haz

Ekonominin anketlere yansıması

13Haz

Parti mi aday mı?

05Haz

Evlerde kavga var!