BAŞKAN GÜVEN VERDİ - Gülşah Altaş

BAŞKAN GÜVEN VERDİ


Mahalli idareler seçimlerinin ardından ilk defa bir canlı yayın programına katılan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kanal Fırat TV Gündem programında Zeki Akbıyık’ın sorularını yanıtladı.

 

Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonlarının Genel Yayın Yönetmeni Akbıyık’ın 52 konu başlığı ile hazırlandığı canlı yayında oldukça net mesajlar veren Başkan Şerifoğulları, insanları ümitlendirmek adına hayali hiçbir projenin içinde olmayacaklarını belirterek, güven veren bir siyasetçi portresi çizdi.

 

Şehrin 25 yıldan beri sorunlarının biriktiğini, bunun en başında alt yapı probleminin geldiğini ifade eden Başkan Şerifoğulları, alt yapının olmazsa olmazlardan olduğunu ve 2020 yılının ortalarından itibaren alt yapı çalışmalarının başlayacağını kaydetti.

 

Belediye borçlarının da rahmetli Hamza Yanılmaz döneminden bugüne kendi dönemlerinde açıklandığını vurgulayan Başkan Şerifoğulları, 618 Milyon TL borcun kamuoyuna açıklandığını ve vatandaşın belediye borcunu bilmesi kadar doğal bir şeyin olmadığını söyledi.

 

Programın ilk bölümünde 52 sorudan sadece 7’sini sorduğunu belirten Akbıyık, programa gelen mesajları okuyarak Başkan Şerifoğulları’na olan güveni zikretti.

 

İLK KEZ DUYDUK!

Yıllardan beri geldi, gelecek derken bir türlü hayata geçmeyen Hamzabey İçme Suyu Projesi hakkında da bilgiler aktaran Başkan Şerifoğulları, bu projenin yapı maliyetinin 600 Milyon TL olduğunu, DSİ Genel Müdürlüğü’nün bu maliyeti Elazığ Belediyesi’ne yükleyeceği konusunda bir bilgi paylaştı.

Dönemin bakanı Sn. Eroğlu’nun her fırsatta kendi cazibesi ile şehre akacak olan Hamzabey İçme Suyundan bahsederken bu projenin yapı maliyetini belediye karşılayacak gibi bir cümlesini duymadığımı belirtmeden geçemeyeceğim. Yine milletvekillerinin, bir önceki belediye başkanlarının ağzında da bu maliyeti belediye karşılayacak gibi bir ifadeyi duymadığımı söylemeliyim.

 

MERKEZİ BÜTÇEDEN KARŞILANMALI

Elazığ Belediyesi’nin mevcut 618 Milyon TL borcunun olduğu ve Sayın Başkanın 100 projesinin hayata geçirileceği düşünüldüğünde DSİ tarafından hayata geçirilen Hamzabey İçme Suyu Projesi’nin yapı maliyetinin de DSİ tarafından karşılanması elzem. Şehrin sorunlarının çözümü noktasında belediyenin canhıraş mücadelesini düşündüğümüz zaman artı bir borç yükünün daha eklenmesi, diğer yatırımlara engel teşkil edecek.

 

MÜTEVAZİ BAŞKAN

Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık, programa yoğun bir ilginin olduğunu ifade ederek gelen mesajları okumaya çalıştı. Akbıyık, şehir insanın Başkan Şerifoğulları’na inandığını, güvendiğini zikrederek, Başkanın mütevazi duruşunun vatandaş tarafından önemsendiğini kaydetti.

 

Elazığlıların kibirden, gururdan, enaniyetten uzak siyasileri her dönem bağrına bastığını, koruma ordusuyla gezen, her şeyi ben bilirim edasıyla dolaşan siyasetçilerin hiçbir dönem vatandaş nezdinde itibar görmediğini bir kez daha hatırlatmama gerek yok sanırım.

Başkan Şerifoğulları’nın 8 aylık hizmet döneminde gurur ve kibirden uzak bir görünüm vermesi kendi  iç dünyasının güzelliğidir.

Yiğidi vur ama hakkını yeme mantığıyla, 8 ayda şehre dair güzel icraatların olduğunu gözlemlediğimizi ifade etmek isterim.

Vesselam…

elazigdetayhaber@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

Şimdi onlar düşünsün?

30Ekm

Teşekkürler Sayın Başkanım

14Haz

Temmuz’u fırsata çevirmeliyiz!

01Nis
12Oca

Gelen gideni aratmadı!