Kılıçdaroğlu, grup toplantısında Elazığ'la ilgili vaatlerini açıkladı 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Elazığ'la ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

İktidara geldikleri zaman yapacakları vaatleri anlatan Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ’a bakanlık sözü verdi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin bu haftaki gurup toplantısını Elazığ’da gerçekleştirdi. CHP’nin tüm milletvekilleriyle birlikte Elazığ’a gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde Partisinin grup toplantısını yaptı. Ülke gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, konuşmasında Elazığ’a da geniş yer ayırdı. İktidar oldukları zaman Elazığ’a yapılacaklarla ilgili bilgiler veren Kılıçdaroğlu, Elazığ’a bakanlık vereceğini, Pertek Köprüsü’nü yapacaklarını, Ovaları suyla buluşturacaklarını, çimento fabrikasını şehir dışına taşıyacaklarını, Harput’u UNESCO listesine yerleştirmeye çalışacakları gibi konularda söz verdi.

İŞTE KONUŞMANIN SATIR BAŞLARI 

Elazığ’da deprem oldu. Deprem dolayısıyla Türkiye’de hepimiz buralara geldik. Koştuk. Yaraların sarılmasına katkı verdik. Büyükşehir belediye başkanımız bir okul yapıyor temelini attık. Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye başkanlarımızda gelip okulların temellerini atacaklar. Bundan gayet mutluyuz. 

“ÖDEMELERİN 2 YILDAN 5 YILA ÇIKMASI LAZIM” 

Deprem konutları da yapıldı. Başlangıç süresi iki yıl bunun 5 yıla çıkması lazım. Bugünkü ortamda paranın ödenmesinde başlangıç süresini 2 yılda tutarsanız, zaten vatandaş borç içinde zaten perişan sosyal devlet bu vatandaşların paralarını daha makul ödemesini makul görür ve bunun 5 yıla çıkması lazım. 

PERTEK KÖPRÜSÜ 

Tunceli ve Elazığ arasında bir feribot var. Oraya bir Pertek köprüsünün yapılması lazım. Pertek köprüsünün önemi Elazığ’ın ciddi bir lojistik olmasını sağlamaktır. Ciddi bir lojistik merkezi olursa burada herkes rahat edecek. Elazığ’ında kişi başına geliri de artmış olacak. 

“OVALAR SULANACAK” 

Yıllardır söz verdikleri halde o güzel ovaları susuz. Onların tamamının sulanması lazım. O ovalarda bereketi suyu bütün Elazığlı kardeşlerim görecekler. Çiftçiler elektrik kullanıyorlar dünyanın parasını veriyorlar. Şanlıurfa’ya gittim çiftçilere söz verdim. Şanlıurfa başta olmak üzere Türkiye’deki bütün çiftçilere güneş enerjisi kurduracağız. Elektriklerini ücretsiz kullanacaklar artan elektriklerini satacaklar oradan gelir elde edecekler. Aynı şey Elazığ içinde olacak. Elazığlı çiftçilerde elektriği güneş enerjisi elettiğini bedava kullanacaklar. 

“MERALAR BEDAVA OLACAK” 

Meralar var. Hayvancılıkla uğraşan bu bölgede güçlü aşiretler var. Hayvancılık ile uğraşan aşiretler var. Burada meraları parayla veriyorsun. Ne parası kardeşim. Zaten üreticiyi soymuşsun soğana çevirmişsin.  Bu adamlar bizi besleyecek. 

TURİZM ÇALIŞMALARI 

Elazığ aynı zamanda kadim bir kent. Burası turizmin merkezi olabilecek bir yer. Harput’u biliyoruz. Hazar gölü var, Palu’da çok güzel tarihi eserler var. İpek yolu üzerinde aynı zamanda. Sivrice bölgesinde güzel turizm yatırımları yapılabilir. Ve turizm yatırımları ile bölge daha fazla turist çekebilir. Burada kazanacak olan esnaftır. Onların hepsi kazanırsa hepimiz mutlu oluruz. Keşke herkes daha fazla kazanabilse insanlar geldikleri yerden mutlu ayrılabilse. 

Kılıçdaroğlu, grup toplantısında Elazığ'la ilgili vaatlerini açıkladı 

UNESCO ÇALIŞMASI 

Harput’u dünya kültür mirasına kesinlikle o listeye Harput’u yazdıracağım. UNESCO’nun dünya kültür mirası mutlaka yerinin alacaktır. 

ELAZIĞ’A BEDELLİ ASKERLİK BİRLİĞİ KURULACAK 

Bedelli askerlik var. Bedelli askerlik ve birliği karargahı olacak. Burada binalar var. Burada binalar boş duruyor. Bedelli askerliğin buraya gelmesi lazım. Başka yerde bina niye yapıyorsun kardeşim. Bina burada var zaten. Bedelli askerliği burada yapacak. Alışverişe çıkacak, pazara çıkacak, esnaf kazanacak herkes kazanacak. Esnafın kazanması orta direğin güçlenmesi demektir. Bunlar esnafı bitirdiler. Orta direği güçlendireceğiz kimsenin şüphesi olmasın.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN