Elazığ'da 74 hak sahibi için kura çekimi yapılacak 

Elazığ'da 2020 yılında meydana gelen depremde ağır hasar alan evlerinden dolayı hak sahibi olan 74 kişi için salı günü saat 09.30'da AFAD İl Müdürlüğünde kura çekimi yapılacak. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Muhammed Fatih Akarsu

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremde hasar gören evlerinden hak sahibi olan vatandaşlar için rezerv alanlarda ve köylerdeki toplu alanlarda yapılan konutlardan kura çekimi yapılacak. Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Abdullahpaşa, Mustafapaşa ve Sürsürü mahallelerinde, Baskil ilçesi ile Cevizdere ve İçme köylerinde yapılan konutlardan 74 hak sahibi için kura çekilecek. Kuralar, Salı günü saat 09.30’da AFAD il Müdürlüğünde gerçekleştirilecek. 

AFAD İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle: İlimizde meydana gelen deprem afetleri nedeniyle; evleri hasar görüp hak sahibi olan afetzede vatandaşlarımız için Rezerv alanlarda ve köylerdeki toplu alanlarda Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) afet konutları yapılarak teslim aşamasına gelmiştir. Abdullahpaşa Mahallesi kentsel dönüşüm alanındaki 25 konutun, 23 hak sahibine, Mustafapaşa Mahallesi kentsel dönüşüm alanındaki 27 konutun, 12 hak sahibine, Sürsürü Mahallesi kentsel dönüşüm alanındaki 47 konutun, 26 hak sahibine, Baskil İlçesi rezerv alandaki 2 konutun, 2 hak sahibine, Merkez Cevizdere Köyü 2 nolu toplu alanda 3 konutun 3 hak sahibine, Merkez İçme Köyü 3 nolu toplu alanda 9 konutun, 8 hak sahibine, Olmak üzere toplam 74 hak sahibinin konutlarının kurası Güney çevre yolu üzerindeki Müdürlüğümüz hizmet binasında 13.09.2022 tarihinde saat:09:30’da noter tarafından çekilecek olup kura sonuçları Elâzığ Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün https://elazig.afad.gov.tr internet adresinden ve sosyal medya hesaplarından ilan edilecektir.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN