226 köy konutu için kura çekilecek 

Elazığ'da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından yapımına başlanılan 226 köy konutu için 12 Ağustos Cuma günü kura çekilecek. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da yıkıcı bir deprem meydana geldi. Meydana gelen depremin ardından köy konutları yapılmaya başlandı. Yapımı tamamlanan 226 köy konutu için 12 ağustos Cuma günü AFAD İl Müdürlüğü hizmet binasında kura çekilecek. 

12 AĞUSTOS’TA NOTER TARAFINDAN KURA ÇEKİLECEK 

AFAD İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “İlimizde meydana gelen deprem afetleri nedeniyle; evleri hasar görüp hak sahibi olan afetzede vatandaşlarımız için Rezerv alanlarda ve köylerdeki toplu alanlarda Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) afet konutları yapılarak teslim aşamasına gelmiştir. Olmak üzere toplam 226 hak sahibinin konutlarının kurası Güney çevre yolu üzerindeki Müdürlüğümüz hizmet binasında 12.08.2022 tarihinde saat:09:30’da noter tarafından çekilecek olup kura sonuçları Elâzığ Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün https://elazig.afad.gov.tr internet adresinden ve sosyal medya hesaplarından ilan edilecektir” denildi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN