google.com, pub-7711383195973315, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google-site-verification=Gh-TeBgzp6wgM86ZEJ-rP-zJ3Ds2N03I0SuXdqYVe_g
Haber Detayı
02 Şubat 2021 - Salı 10:08
 
HEFİAD ve BİREVİM Tam Not Aldı Kısa Film Yarışması Ödül Töreni Gerçekleşti
BİREVİM ve HEFİAD sponsorluğunda Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde ‘Komşuluk Mazi Olmasın Kısa Film Yarışması ’ödül töreni gerçekleştirildi.
KÜLTÜR Haberi
HEFİAD ve BİREVİM Tam Not Aldı Kısa Film Yarışması Ödül Töreni Gerçekleşti

Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Elazığ Vali Yardımcısı Abdullah Demirdağ, HEFİAD Başkanı Mehmet Gürdaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kazım Atıcı, STK Başkanları, siyasi partilerin il başkanları ile yarışmada dereceye girenler katıldı.

Aylar öncesinden hummalı bir çalışma sergilenerek hazırlanan Komşuluk Mazi Olmasın Kısa Film Yarışması’nın sunuculuğunu Erdal Akarsu gerçekleştirdi. Hazırlanan tanıtım filmi salondaki tüm misafirlerin beğenisini kazanarak büyük alkış aldı.

GÜRDAŞ ‘HER YIL BU ORGANİZASYONU YAPACAĞIZ’

HEFİAD Başkanı Mehmet Gürdaş, böylesi güzel organizasyonları her yıl yapmak istediklerini belirterek açıklamasında şunları söyledi:

“Yitip giden değerlerimizi hatırlamak ve komşuluk gibi yüce bir müesseseyi anımsamak adına, bu tür organizasyonları her yıl yapmak istiyoruz. Atalarımız ‘Ev alma komşu al’ ‘Komşu, komşunun külüne muhtaçtır’ demişler. Bu söylemlerin boşuna ifade edilmediğini günümüzde daha çok idrak ediyoruz. Bizler güzel bir yolculuk yaparak kısa film yarışmasının finalinde sizlerle bir arada olduk. Aylar süren bu organizasyonumuzda canhıraş bir mücadele sergileyen Eğitimci Ziya Polattaş olmak üzere tüm emeği geçen kardeşlerimizi kutluyorum. Böylesi güzel bir programa katılım sağlayan tüm misafirlerimize teşekkür ediyor, BİREVİM Firması Yönetim Kurulu Başkanımıza katkılarından dolayı şükranlarımı ifade ediyorum.”

Komşuluk Mazi Olmasın Kısa Film Yarışması danışmanı ve jüri başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yunus Namaz ise açıklamasında kısa film yönetmenlerinin sanatsal çalışmalarına ve komşuluğun bu çalışmadaki yerine dikkat çekti.

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ ise modern dünyada komşuluğun önemine ve bu hazinenin korunmasına vurgu yaptı.

Konuşmaların sonunda mansiyon ödüllerini kazananlar açıklandı. Mansiyon ödüllerini alan yönetmenler sahneye çağrıldı ve hediyeleri teslim edildi.

Programda jüri özel ödülünü kazanan Çetin Öncü, başrolde oynayan annesine ithaf ettiği filmde komşuluğun sanal dünyayla nasıl değişim geçirdiğini davetlilere dile getirdi.

Ve bu ödülün takdimi sonrası üçüncülük ödülü, ikincilik ve birincilik ödüllerine hak kazanan yönetmenler sahneye davet edildi, hediye çekleri ve plaketleri takdim edilerek ilk üç film salonda hazır bulunanlara izletildi.

Günün anlam ve önemine binaen ağaç sertifikası düzenlendi ve projede emeği geçenlere sertifika tabloları hediye edildi. Yarışmada emek verenler adına teşekkür belgesi Mehmet Gürdaş tarafından Dr. Öğr. Üyesi C. Sinan Altundağ’a verildi.

Komşuluk Mazi Olmasın Kısa Film Yarışması’nda dereceye giren 7 filmin yönetmenlerine toplamda 24 bin TL ödül verildi. Yarışma ödül töreni Kanal Fırat, Kanal 23 ve Kanal E televizyon kanallarından canlı olarak yayınlandı.

Yarışmada derece giren yönetmenler ve filmler:

1.Birincilik Ödülü - İnsan (Yönetmen: Hasan İNCE)

2. İkincilik Ödülü - Benim Komşum (Yönetmen: Abdulalim BEKKUR)

3. Üçüncülük Ödülü - Nalan (Yönetmen: Sinan BAL & Özkan NAROĞLU)

4. Jüri Özel Ödülü – Zeytin Çekirdeği (Yönetmen: Çetin öncü)

5. Mansiyon Ödülü - Yeryüzü Garipleri (Yönetmen: Murat KILIÇ)

6. Mansiyon Ödülü - Komşuluk Teyze (Yönetmen: Yusuf ÖZTÜRK)

7. Mansiyon Ödülü - Şeker Gıda (Yönetmen: Ferman NARİN)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HEFİAD, ve, BİREVİM, Tam, Not, Aldı, Kısa, Film, Yarışması, Ödül, Töreni, Gerçekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı