Güneykent Sosyalhane Binası'nda eğitimler başladı

Dünyada öneminin her geçen gün arttığı yazılım sektörünün eğitimlerinin küçük yaşlardan itibaren başlaması nedeniyle Elazığ Belediyesi tarafından Güneykent Sosyalhane Binası'nda robotik kodlama kursu eğitim vermeye başladı.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın 11 Ana Başlıkta 100 Proje'si arasında yer alan ve hizmete sunulan Elazığ Belediyesi Güneykent Sosyalhane Binası'nda eğitimler başladı.

Çocukların bilim ve teknolojiyi sevmeleri, teknolojiyi sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bireyler haline getirilmesi ve akademik kariyerlerine katkı sağlanmasını destekleyen  "Robotik Kodlama" kursu eğitimleri başladı.
Güney Çevre Yolu Yemişlik mevkii yeni TOKİ bölgesinde inşa edilen binada gerçekleşen kurslara onlarca çocuk başvurdu.
Belirli yaş grubundaki çocuklara verilen "Robotik Kodlama" kursuna çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

“SOSYAL BELEDİYECİLİK İLKESİYLE ÇOCUKLARIMIZA FAYDALI BİR EĞİTİM VERİYORUZ”

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu yaptığı açıklamada, çocukların her alanda gelişmesi ve en iyi şekilde yetişmesi için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirtti.

Gelişmiş ülkelerde yazılım-kodlama alanında büyük yatırımlar yapıldığına dikkat çeken Başkan Yardımcısı Bilginoğlu, “Robotik kodlama eğitimlerini çocuklarımız için çok önemsiyoruz. Geleceğin ekonomisini şimdiden bu alan belirliyor. Bizler sosyal belediyecilik ilkesiyle hem çocuklarımıza faydalı bir eğitim veriyoruz hem de ülkemizin geleceğine yatırım yapıyoruz. Bu alandaki eğitimler özellikle küçük yaşta verilmeli. Bizim ülkemizden, şehrimizden de bu yaratıcılıkta çocukların çıkması ve geleceği şekillendirmesi için bu tür eğitimleri vermeye devam edeceğiz." dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN