Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü Haberleri

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü Haberleri

Yiğit: Durmadan ve yorulmadan çalışacağız

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Mehmet Yiğit, göreve başlaması dolayısıyla mesaj yayınladı. Müdür Yiğit, kadim şehrimiz Elazığ'a hizmet edecek olmanın heyecanı ve mutluluğu içinde olduğunu belirterek, 'Tüm imkânlarımızı seferber ederek, eğitim kurumlarımızın işlevselliğini ve verimliliğini arttıracak, en ücra köyümüzde birleştirilmiş sınıf uygulamasıyla eğitim gören bir öğrencimizin, merkezdeki okullarımızda eğitim gören öğrencilerle aynı nitelikte ve kalitede eğitim almasını sağlamak üzere durmadan ve yorulmadan çalışacağız.' dedi.

Yeni Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit görevine başladı 

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Mehmet Yiğit bugün görevine başladı. 

Cemil Meriç Fen Lisesi Kütüphanesi açıldı 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” Projesi kapsamında Cemil Meriç Fen Lisesine yaptırılan kütüphanenin ve matematik atölyesinin açılış gerçekleştirildi. 

Kütüphane açılışları devam ediyor

‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak’ projesi kapsamında Elazığ’da kurulumları yapılan yeni kütüphanelerden birinin daha açılışı gerçekleştirildi.

Muhabbetimiz bol olsun projesi devam ediyor

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ve ilimizdeki pansiyonlu öğrencilere yönelik olarak düzenlenen Muhabbetimiz Bol Olsun Projesi kapsamında; Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, beraberindeki eğitim yöneticileri ile birlikte Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi pansiyonunda kalan öğrencilerle bir araya geldi.

Şehidimiz Faruk Barut şehadet yıldönümünde isminin verildiği okulda anıldı

23 Kasım 2017 tarihinde Bingöl-Elazığ karayolunda şehit düşen Faruk BARUT’ un şehadetinin 4’ncü seneyi devriyesinde, isminin verildiği Şehit Faruk Barut Çok Programlı Anadolu Lisesinde İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜK, şehidimizin ailesi ve öğrencilerin katılımıyla anma programı düzenlendi.

Şehidimiz adına okulda şehitlik köşesi oluşturuldu 

Ağınlı Şehidimiz Hasan Halit Küçük’ün adının verildiği okulda, şehidimizin öğrenciler tarafından tanınması için şehitlik köşesi oluşturuldu. 

Şehit Mehmet Öter MTAL öğrencileri ödüllendirildi 

Diyarbakır uluslararası aşçılık ve pastacılık yarışmasına katılan Şehit Mehmet Öter Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 3 altın 1 bronz madalya ile ödüllendirildi. 

Meslek liseleri cankurtaran simidi oldu

2020 yılının başlarında ortaya çıkan Covid-19 salgını ve sonrasında yaşanan süreç mesleki eğitimin önemini bir kez daha ortaya koydu.

Uygulama Otelin tanıtım programı yapıldı 

Turizm ve Otelcilik alanında 310 öğrenciye eğitim veren Şehit Mehmet Öter Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yer alan uygulama otelinin tanıtım programı yapıldı. 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den flaş ara tatil açıklaması! 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kasım ayı ara tatili için yaptığı açıklamasında öğretmenlerin okula gelip gelmeyeceğiyle ilgili resmi duyuruyu yaptı.

Elazığ'da öğrenciler ‘Komşuluk Mazi Olmasın’ diye yazacak

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Helal Finans Araştırmaları Derneği (HEFİAD) iş birliği ile şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenecek.

Çocuklar İçin ‘Anadolu Masal Evi’ Protokolü İmzalandı

Elazığ Belediyesi ile Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Anadolu Masalları Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı.