Elazığ Belediyesi Haberleri

Elazığ Belediyesi Haberleri

Başkan Şerifoğulları, yeni terminal binası inşa çalışmalarını inceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, inşa çalışmaları devam eden Şehirler Arası Otobüs Terminali'nde incelemelerde bulundu. Mevcut haliyle şehrin ihtiyacına cevap veremeyen şehirler arası otobüs terminal binası, şehrin gelecek vizyonuna değer katacak bir konseptle inşa ediliyor. 

Atık olup kaybolmasın, öğrenciler tekrar kullansın

Elazığ Belediyesi, çevre ve doğa dostu çalışmalarına bir yenisini daha eklemek üzere düğmeye bastı.

Belediye personeline kamu ihale kanunu eğitimi verildi

Elazığ Belediyesi, personellerinin donanımlarını artırmak için hizmet içi eğitimlerini sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi’nden yeni bir yatırım daha Spor Ve Yaşam Kompleksi proje çalışmaları başladı

Elazığ Belediyesi şehre kazandıracağı Spor ve Yaşam Kompleksi proje çalışmalarına start verdi.

Elazığ Belediyesi, vatandaşların rahat bir yaz dönemi geçirmesi için çalışmalarını sürdürüyor

Elazığ Belediyesi, Elazığlılara daha rahat bir yaz mevsimi yaşatmak için şehir genelinde periyodik olarak ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye ekipleri daha temiz bir Elazığ için 24 saat sahada

Elazığ Belediyesi, "Daha Temiz Bir Elazığ" hedefiyle şehir genelinde temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş Elazığlılarla buluşuyor 

Elazığ Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Elazığlı sanatçı Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş’u 12 Mayıs Perşembe günü Elazığlılarla buluşturacak. 

Çaydaçıra Mahallesi Kent-Köy Pazarı kısa süre sonra hizmete sunulacak

Elazığ Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü Çaydaçıra Mahallesi Kent-Köy Semt Pazarı’nda inşa çalışmaları hızla ilerliyor. Geçtiğimiz günlerde temel kazı çalışmalarının yapıldığı pazar alanında zemin beton döküm işlemlerine geçildi.

Elazığ yeşil bir yaz mevsimine hazırlanıyor

Elazığ Belediyesi, yeşil dokunun daha sağlıklı gelişebilmesini sağlamak için şehir genelinde cadde, sokak, refüj ve parklarda ağaç budama ve çim biçme çalışmalarını sürdürüyor.

Özel öğrenciler Gakkobüs ile şehir turu attı   

Elazığ’da özel öğrenciler, tur otobüsü 'Gakkobüs' ile şehir turu atarak eğlendi.   

Elazığ'a yeni bir mahalle kuruldu! İşte mahallenin ismi

Yemişlik Mahallesi ile Aşağıdemirtaş Bölgesi arasına yeni mahalle kuruldu. Yeni kurulan mahalle TOKİ’nin deprem konutlarının olduğu bölge oldu. Mahallenin adı Güneykent Mahallesi oldu.

Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş Elazığlılarla buluşuyor

Elazığ Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Elazığlı sanatçı Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş’u 12 Mayıs Perşembe günü Elazığlılarla buluşturacak.

Aksaray Mahallesi yeni yaşam alanında çalışmalar hızla ilerliyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın talimatıyla Aksaray Mahallesi Şehit Ferhat Bulut Sokağı’nda bulunan ve zamanla kullanılamaz duruma gelen çamlık alanın yeni bir yaşam alanına dönüştürülmesine yönelik çalışmalar hızla devam ediyor.

Başkan Şerifoğulları: Yılların problemini ortadan kaldıracağız

Başkan Şerifoğulları: Yılların problemini ortadan kaldıracağızBaşkan Şerifoğulları, “20 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz altyapı ihalesiyle ilk kazmayı vurarak yılların problemini ortadan kaldıracağız inşallah” dedi.

Elazığ Belediyesi’nden bayram konserleri 

Elazığ Belediyesi, Ramazan ayının sevincini paylaşmak üzere her akşam Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlediği ramazan etkinliklerine bayram konserleriyle devam edecek.

Elazığ Belediyesi araç filosuna 4 otobüs daha ekledi

Elazığ Belediyesi, vatandaşların daha kaliteli ve konforlu hizmet almaları için araç filosuna 4 otobüs daha ekledi.

Mezarlıklarda ücretsiz çam fidanı ve Yasin-i Şerif dağıtıldı

Elazığ Belediyesi, mezarlıklarımıza gereken özen ve hassasiyeti göstermek adına bayram öncesi şehir genelindeki kabristanlarda bir dizi çalışma gerçekleştirdi. İlk olarak mezarlık içi ara yollarda bakım ve düzenleme çalışmaları yapan ekipler, daha sonra bütün alanlarda yabani ot ve çevre temizliği yaptı.

İlahi Sanatçısı Mesut Kurtis Elazığlılarla buluştu

Elazığ Belediyesi'nin Geleneksel Ramazan Etkinlikleri'nin son gününde tasavvuf müziğinin güçlü sesi Mesut Kurtis, Elazığlılara muhteşem bir ilahi dinletisi sundu.

Eşref Ziya Terzi, unutulmaz ezgiler seslendirdi

Elazığ Belediyesi Ramazan Etkinliklerinde ezgilerin üstadı Eşref Ziya Terzi sahne aldı. Terzi sevilen ezgilerini Elazığlılar için seslendirdi.

Elazığ Belediyesi çölyak hastalarını bayramda da unutmadı

Ramazan ayında sosyal yardım hizmetlerini devam ettiren Elazığ Belediyesi, Elazığ’daki çölyak hastası vatandaşlara glutensiz gıda kolisi oluşturarak evlerine gönderdi.

Belediye otobüsleri bayramda ücretsiz olacak

Elazığ Belediyesi, vatandaşların daha rahat ve huzurlu bir bayram geçirmelerini sağlamak amacıyla Elazığ Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarının bayram süresince ücretsiz ulaşım hizmeti vereceğini duyurdu.

Harput İlahi Grubu, ilahilerini Elazığlılar için seslendirdi 

Elazığ Belediyesi’nin Ramazan ayında her güne özel düzenlediği Ramazan etkinlikleri kapsamında, Harput İlahi Grubu birbirinden güzel ilahilerini Elazığlılar için seslendirdi. 

Başkan Şerifoğulları’ndan son dakika açıklaması!

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Mustafapaşa Mahallesi’nde yaşanan olaylarla ilgili olarak kamuoyuna açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Belediye ayram öncesi şehir genelinde temizlik çalışması yaptı 

Elazığ Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi şehrin dört bir yanında kapsamlı temizlik çalışmalarını sürdürüyor. 

Deveci’den gönüllere dokunan Kur’an-ı Kerim tilaveti

Dünya Kur'an-ı Kerim Okuma Birincisi hemşehrimiz Hafız Habib Deveci ve Elazığ Belediyesi Tasavvuf Korosu, Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinliklerinde Elazığlılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Elazığ Belediyespor bünyesinde e-spor takımı kuruldu

Gençliğe, spora ve sporcuya destek olmaya devam eden Elazığ Belediyesi, sporu daha geniş kitlelere ulaştırmak adına yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

Orhan Hakalmaz Elazığlılara türkü ziyafeti sundu

Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinliklerinde sahne alan Türk halk müziğinin başarılı isimlerinden Orhan Hakalmaz, sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Hasan Dursun ilahilerini Elazığlılar için seslendirdi

Elazığ Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinlikleri, Hasan Dursun’un seslendirdiği tasavvuf müziği dinletisi ile devam etti.

Elazığ Belediyesi personelleriyle iftar programında buluştu

Elazığ Belediyesi tarafından birlik beraberliğe vurgu yapılmak amacıyla belediye personellerine ve ailelerine iftar yemeği düzenlendi. Yemekte konuşan Başkan Şerifoğulları, “Bu başarı hikayesinde birlikte omuz omuza yürüdüğümüz siz kıymetli mesai arkadaşlarımın emekleri var, alın terleri var. Bu başarı hepimizin başarısıdır” dedi.

İbrahim Sadri gönüllere dokundu

Şair ve şiir yorumcusu İbrahim Sadri, Elazığ Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinliklerinde yorumladığı şiirlerle gönüllere dokundu.