Duran: Sosyal konutlardaki vatandaşların evlerinin boşaltılması hukuka aykırıdır 

CHP İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran Elazığ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Sosyal Konutlarında hak sahibi olan vatandaşların mağduriyetleri ile ilgili yaptığı açıklamada, 'vatandaşların evlerinin boşaltılması ve tüm haklarının ellerinden alınması hem hukuka hem vicdana aykırıdır' dedi. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran Elazığ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sosyal konutlarında hak sahibi olan vatandaşların mağduriyetleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

DURAN: VATANDAŞIN ALEYHİNE VE HUKUKA AYKIRI BU İŞLEMLERİ YARGIYA TAŞIDIK 

Duran açıklamasında, " Elazığ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile hak sahipleri arasında 27.12.2012 Tarihli Sosyal Konut Projesi Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşmedeki bütün yükümlülüklerini birebir yerine getiren taksitlerini düzenli ödeyen bu vatandaşlarımız Elazığ Valiliğinin 03.08.2022 tarihli kararı gerekçe gösterilerek bu evlerde oturmadıkları, kiraya verdikleri üstlerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmedikleri bahsiyle mütevelli heyetinin kararı ile sözleşme tek taraflı olarak sonlandırılmıştır.  Bu durumun vatandaşa önceden tebliğ edilmesi gerekirken birçok vatandaşımız komşularının durumu haber vermesi üzerine haberdar olmuştur. Haksız ve hukuksuz olan bu işlemlerin devamında evlerini boşaltmaları istenmiştir. Durumun o zamanki koşullarında bu konutlar için tüm şartları sağlayan vatandaşın 10 yıl sonra bu tür yersiz iddialarla evlerinin boşaltılması ve tüm haklarının ellerinden alınması hem hukuka hem vicdana aykırıdır. Biz tamamen vatandaşın aleyhine ve hukuka aykırı bu işlemleri yargıya taşıdık. Talebimizin neticesinde yapılan bu işlemler mahkeme tarafından durdurulmuştur. Bu yargısal sürecin yakın takipçisi olarak vatandaşın hak kaybına uğramasını önleyeceğiz" ifadelerine yer verdi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN