Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 08:28 Bu haber 310 kez okundu
 
TOGGʹdan Yeni Paylaşım
TEKNOLOJİ Haberi
TOGGʹdan Yeni Paylaşım

Büyük bir çalışmanın ürünü olan yerli otomobilin tanıtımı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanʹın katılımıyla Gebzeʹde yapılmıştı. Büyük bir merakla takip edilen Türkiyeʹnin Otomobili Girişim Grubuʹnun (TOGG) yürüttüğü yerli otomobil projesinin yeni detayları da ortaya çıkmaya devam ediyor.

 

ʹUZUN YOLCULUKLARIN YORGUNLUĞUNU HAFİFLETECEKSİNİZʹ

TOGG, sosyal medya hesabından yeni bir video yayınladı. Yapılan açıklamada, ʹ#TürkiyeninOtomobiliʹnin internet üzerinden güncellenebilir, ʹseviye 3 ve ötesiʹ otonom sürüş dönüşümüne de uygun olarak geliştirilen altyapısı ve ileri seviye sürücü destek sistemleri ile şehir trafiğinin ve uzun yolculukların yorgunluğunu hafifleteceksinizʹ ifadelerine yer verildi.

 

YERLİ OTOMOBİLİN ÖZELLİKLERİ

Türkiyeʹnin Otomobili Girişim Grubuʹnun (TOGG) yerli elektrikli otomobili, Cumhurbaşkanı Erdoğanʹın da katıldığı Gebzeʹde törenle tanıtıldı. Erdoğan, yerli otomobilden ilk ön siparişi verdi, üretimin Bursa Gemlikʹteki Türk Silahlı Kuvvetleri arazisinde yapılacağını açıkladı, ʹTürkiyeʹnin 60 yıllık rüyasının gerçekleşmesine şahit oluyoruzʹ dedi.

 

2022ʹDE YOLLARDA Yerli aracın SUV ve Sedan modelleri, Gebzeʹdeki TOGG merkezinde törenle kamoyuna tanıtıldı. Fabrika yapımının 2020ʹde bitmesi, ardından yerli otomobilin üretimine başlanması planlanıyor. Yerli otomobilin ilk serisinin üretiminin de 2022ʹde tamamlanması hedefleniyor.

 

YÜZDE YÜZ ELEKTRİKLİ Yerli otomobil elektrikli motorla çalışacak. Otomobilin bu nedenle sessiz çalışması ve emisyon salmaması bekleniyor.Akıllı otomobil özelliği olacağı için sürekli olarak internete bağlı olacak. Kokpitte iki ucun arasında boydan boya LED ekran olacak. Yol durumu da hedef noktaya ulaşma seçenekleri de bu ekranda yer alacak. Kapı içlerindeki hoparlörler sayesinde müzik sisteminin de geliştirildiği belirtiliyor.Akıllı evi olan yerli otomobil sahipleri, akıllı evle akıllı otomobil arasında bağlantı kurabilecek. Merkeze sürekli bağlı olacak olan otomobil, güncellemeleri de uzaktan 4G ya da 5 G bağlantısıyla alabilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOGGʹdan, Yeni, Paylaşım,
Yorumlar
Haber Yazılımı google.com, pub-7711383195973315, DIRECT, f08c47fec0942fa0