google-site-verification=Gh-TeBgzp6wgM86ZEJ-rP-zJ3Ds2N03I0SuXdqYVe_g
Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 15:16
 
Ödüller Sahibini Buldu
KÜLTÜR Haberi
Ödüller Sahibini Buldu

Elazığ Belediyesi ve Bizim Külliye Dergisi tarafından hikâye yazma geleneğine teşvik etmek ve yeni nesillerin yazma eylemiyle daha yakın bir bağ kurmasına katkı sağlamak için düzenlenen 2. Dede Korkut Uluslararası Hikâye Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Yetişkin kategorisinde dereceye girenlerin para ödülü pandemi sürecinden dolayı banka hesaplarına aktarılırken orta öğretim düzeyinde dereceye giren öğrencilere ise altın ödülleri adreslerine teslim edildi.

 

Kazananlar Şu Şekilde;

Bu kapsamda yetişkinler kategorisinde  ‘ŞİMDİKİ ZAMAN’ başlıklı hikâyesiyle birinci olan Ülkü Özel’e 6 Bin TL, ‘İZLEYİCİ’ başlıklı hikâyesiyle ikinci olan Kerime Şak’a 4 Bin TL ve ‘YAKAMOZ 70’ başlıklı hikâyesiyle üçüncü olan Aysel Kaymaz’a 3 Bin TL para ödülü verildi.

 

Ortaöğretim düzeyinde ise ‘SIR’ başlıklı hikâyesiyle birinci olan Muhammet Tunç’a tam altın, ‘VESAİRE’ başlıklı hikâyesiyle ikinci olan Dilara Yıldırım’a yarım altın ve ‘TABİİ’ başlıklı hikâyesiyle üçüncü olan Zeynep Canalan’a da çeyrek altın ödülü verildi.

 

Ödüller Evlerinde Teslim Edildi

Altın ödülleri, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Aksu tarafından öğrencilerin evlerine ziyaret gerçekleştirilerek takdim edildi. Dereceye giren öğrencileri tebrik eden Mustafa Aksu, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın selam, sevgi ve başarı dileklerini öğrencilere ileterek başarılarının devamını diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ödüller, Sahibini, Buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı