Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 09:09
 
Merakla Beklenen Yeni İmar Planı İtirazları Görüşüldü
GÜNDEM Haberi
Merakla Beklenen Yeni İmar Planı İtirazları Görüşüldü

Elazığ Belediye Meclisi’nin temmuz ayı toplantılarının ikinci oturumunda askı süreci tamamlanan yeni imar planına yapılan itirazlar görüşülerek, karara bağlandı.

 

Elazığ Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantıları ikinci oturumu ile devam etti. Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları başkanlığında gerçekleştirilen ikinci oturumda askı sürecini tamamlayan yeni imar planına yapılan itirazlar görüşüldü.

 

“EN FAZLA İTİRAZ KAT ARTIŞINDAN”

İmar planı ile ilgili Denetim Komisyonu Başkanı Sami Güzel açıklamalarda bulunarak, yapılan itirazlar, retler hakkında bilgiler vererek, itirazların çoğunluğunun depremden en fazla etkilenen mahallelerden geldiğini söyledi. Güzel, itirazların en fazla, emsal, kat artışlarından geldiğini kaydetti. Komisyon başkanının meclisi bilgilendirmesinin ardından ret edilen itirazlar, meclisin aldığı kararla toplu olarak oylamaya sunuldu.

 

“BEKLENTİLERİMİZ KARŞILANMADI”

Bu sıra da söz alan CHP Meclis Üyesi Cafer Yeşil, imar planında Feyzi Çakmak ve Yıldızbağları Mahalleleri için beklentilerinin karşılanmadığını belirterek, gündem maddesi ile ilgili çekimser olduklarını söyledi. Yeşil’in değerlendirmesinin ardından Başkan Şerifoğulları, ağır ve orta hasarlı konutlara sağlayacakları yüzde 10 emsal artışının Feyzi Çakmak ve Yıldızbağları Mahallelerine de meclisten alınacak kararla sağlanabileceğini söyledi.

 

Şerifoğulları’nın talebinin ardından mecliste farklı görüşler oluştu. Arka arkaya yapılan açıklamalar meclisin tansiyonunu yükseltti. Konuşmaların ardından ret edilen 4 bin 891 madde meclis üyelerinin oyuna sunuldu. Ardından kabul edilen itirazlarla tek tek görüşülmeye başlandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Merakla, Beklenen, Yeni, İmar, Planı, İtirazları, Görüşüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı google.com, pub-7711383195973315, DIRECT, f08c47fec0942fa0