Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 09:07
 
Koronavirüs son 24 saatte 7 ülkeye daha sıçradı
DÜNYA Haberi
Koronavirüs son 24 saatte 7 ülkeye daha sıçradı

Yeni tip corona virüsü salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Son verilere göre dünya genelinde 81 bini aşkın kişi yakalanmış durumda. Ölü sayısı da 2 bin 770ʹa yükseldi.

 

KORONAVİRÜS SON 24 SAATTE 7 ÜLKEYE SIÇRADI

Dünyada 2 bin 770 kişinin ölümüne yol açan koronavirüs; Brezilya, Pakistan, Kuzey Makedonya, Yunanistan, Gürcistan, Cezayir ve Norveçʹte tespit edildi.

 

VİRÜS ÇİN DIŞINDA 40ʹA YAKIN ÜLKEDE GÖRÜLDÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin Bakan Koca, ʹKoronavirüsün dünyadaki seyriʹne ilişkin yaptığı açıklamada, Vuhan ve Hubey merkezli salgının her geçen gün yayıldığını ve Çin dışında 40ʹa yakın ülkede görüldüğünü ifade etmişti.

 

DÜNYADA VİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI 2 BİN 770ʹE YÜKSELDİ

Çinʹin Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün dünya geneline hızla yayılmıştı. Koronavirüs Çinʹden sonra Avrupa dahil bir çok ülkede görüldü. Bulaştığı kişi sayısı 81 bini geçti, 2 bin 770 kişi ise yaşamını yitirdi.

 

NORVEÇʹTE ÇİNʹDEN DÖNEN KİŞİDE VİRÜSE RASTLANDI

Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü (FHI) tarafından yapılan açıklamada, ülkede ilk korona virüsü vakasının kaydedildiği bildirildi. Virüs tespit edilen hastanın test sonucunun pozitif çıktığı ve evde izole edildiği belirtildi. FHI Direktörü Line Vold basın toplantısında yaptığı açıklamada, ʹBu kişi salgının başladığı Çin bölgesinden döndükten sonra test edildiʹ ifadelerini kullandı.

 

GÜRCİSTANʹDA İLK VAKA TESPİT EDİLDİ

Gürcistan İşgal Edilmiş Bölgelerden Mülteciler, Çalışma, Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Ekaterine Tikaradze, ülkesinde ilk koronavirüs (Kovid-19) vakasının tespit edildiğini bildirdi. Tikaradze, başkent Tiflisʹteki hükümet binasında düzenlediği basın toplantısında, Gürcistanʹda ilk Kovid-19 vakasının görüldüğünü kaydederek, ʹİranʹdan Azerbaycan üzerinden dün ülkeye dönen bir Gürcistan vatandaşının Kovid-19 taşıdığı tespit edildi.ʹ dedi.

 

KUZEY MAKEDONYAʹDA DA VİRÜS GÖRÜLDÜ

Kuzey Makedonya Sağlık Bakanı Venko Filipçe, bu sabah Bulaşıcı Hastalıklar Kliniğine kaldırılan bir kadında virüsü tespit edildiğini, bunun Üsküpʹte görülen ilk vaka olduğunu söyledi. ʹPaniğe gerek yokʹ diyen Filipçe, virüs tespit edilen kişinin, 1 aydır İtalyaʹda bulunduğunu, 2 haftadan bu yana hasta olduğunu dile getirdi. Filipçe, hastanın İtalyaʹda tedavi gördüğünü ancak orada korona virüsüyle ilgili herhangi bir teste tabi tutulmadığını belirtti. Filipçe, virüs tespit edilen hastayla eden diğer kişilerin de 14 gün karantinada tutulacağını aktardı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koronavirüs, son, 24, saatte, 7, ülkeye, daha, sıçradı,
Yorumlar
Haber Yazılımı google.com, pub-7711383195973315, DIRECT, f08c47fec0942fa0