Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 11:50
 
İHH İl Temsilcisi Kılıç ‘Kurban Paylaşmaktır’
YAŞAM Haberi
İHH İl Temsilcisi Kılıç ‘Kurban Paylaşmaktır’

İHH İnsani Yardım Vakfı ‘Kurban Paylaşmaktır’ sözünden hareketle yıllardır dünyanın çeşitli ülkelerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu yılda 52 ülkede organizasyonlarına devam edecek olan İHH, ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzatacak.

 

İHH Elâzığ İl Temsilcisi Metin Kılıç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tüm Elazığlıları bu hayır kervanına destek vermeye çağırdı.

 

Kılıç yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu yılki kurban bedeli 900 TL’dir. Vekâleten kurban organizasyonu yapan İlk kuruluş olan İHH’nın şiarı, tüm kardeşlerimizin öncelikle kurbanlarını kendi aile efradı ile birlikte kesmeleridir. Bu ibadet sadece vekâletle yapılan bir bağışa dönüştürülmemelidir. Bizlerin amacı birden fazla kurban kesen kardeşlerimizin kurbanını yeryüzünde mazlumlara ulaştırmak için aracı olmaktır. Ayrıca her bayramda olduğu gibi bu bayramda da başta yetimler olmak üzere mağdur kardeşlerimiz için bayramlık kıyafetler alıp çocuklar ve ailelerinin sevincine ortak olmaktayız. Bu yıl Elazığlı 5 bin kardeşlerimizin bayramlık ihtiyacını karşılayacağız. Özellikle deprem ardından gelen Pandemi süreciyle sıkıntı içine düşen hemşehrilerimizin yanında olmak amacıyla bu çalışmaya yoğun bir destek veren ulusal birçok firmamıza ve bizlere dağıtımın daha sağlıklı ortamda yapılabilmesi için okul tahsisinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz. Ve bu kampanyaya da tüm duyarlı hemşehrilerimizin katkısını bekleriz. Şimdiden yaklaşmakta olan kurban bayramının ülkemiz ve İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ederim.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İHH, İl, Temsilcisi, Kılıç, ‘Kurban, Paylaşmaktır’,
Yorumlar
Haber Yazılımı