google-site-verification=Gh-TeBgzp6wgM86ZEJ-rP-zJ3Ds2N03I0SuXdqYVe_g
Haber Detayı
13 Kasım 2020 - Cuma 16:33
 
Engellilerin kaldırım çilesi
Türkiye Sakatlar Derneği Elâzığ Şube Başkanı Metin Fırat, engellilerin sorunlarının bir türlü bitmediğini belirterek yetkililerin bu konuya duyarsız kalmaması gerektiğini söyledi.
YAŞAM Haberi
Engellilerin kaldırım çilesi

Fırat, açıklamasında şunları söyledi:

“Elazığ'da yaşayan engelli vatandaşların en büyük sorunlarından birinin, kaldırımların kullanıma uygun olmaması ve vatandaşların da araçlarını kaldırama park etmesi biz engellilerin en büyük çilesi. Kaldırımlardaki sorunlar yüzünden engelliler için risk olan yolları kullanıyoruz engelli vatandaşlar, bu durumun kaza riskinin arttırdığını bir an önce kaldırımların düzeltilmesi gerekiyor.

“Bizler ayrıcalık değil, eşitlik istiyoruz”

Kaldırımlar ’da normal yürümenin bile zor olduğu halde. Kaldırımların bozuk ve dar olmasının kullanımı zorlaştırdığı ve elektrik direkleri bilinçsiz dikilmesi kaldırımların zaten dar ve esnaflar kaldırımlara eşyalarını koyması biz engellileri daha çok sıkıntılara maruz bırakıyorlar Elazığ belediyesi yönetimi buraları yeniden gözden geçirmelerini istiyoruz “Kaldırımların çoğu yerinde ağaçlar rampa önlerine. Arabaları kaldırımlara park ediliyor. Kaldırımların çoğu dar bilinçsiz yapılmış görme engellilerin sarı bantları ağaçlarda ve elektrik direklerinde bitiyor ve Engellilerin geçmekte zorlanıyor. Biz Engelliler için kaldırımlar ve yayalar rampalar görme engelliler için zor oluyor Bizler ayrıcalık değil, eşitlik istiyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engellilerin, kaldırım, çilesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı