Haber Detayı
17 Eylül 2020 - Perşembe 10:03
 
Bölgede Yoğun Bakım Doluluk Oranı En Yüksek İl Elazığ
SAĞLIK Haberi
Bölgede Yoğun Bakım Doluluk Oranı En Yüksek İl Elazığ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, koronavirüsle mücadelede Türkiye geneli hastanelerin yoğun bakım doluluk oranlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre Elazığ’daki yoğun bakım yatak doluluk oranı yüzde 60,84 seviyesinde.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunu. Günün tablosuyla birlikte, salgın süreciyle ilgili yaşanan gelişmeleri, aşı çalışmaları ve alınması gereken tedbirleri yine kamuoyu ile paylaşan Koca, hastanelerin yatak doluluk oranlarına ilişkin de bilgi verdi.

 

HASTANELERİN YOĞUN BAKIM YATAK DOLULUK ORANI

Sağlık Bakanı, vaka sayılarının artışa geçmesiyle birlikte, hastanelerde yer bulunmadığı yönündeki iddiaları boşa çıkararak, Türkiye'nin hastanelerindeki yoğun bakım yatak doluluk oranlarını gösteren bir harita paylaştı.

 

BÖLGEDE YOĞUN BAKIM YATAK DOLULUK ORANI EN YÜKSEK İL ELAZIĞ

Paylaşılan haritada Elazığ’daki yoğun bakım yatak doluluk oranı yüzde 60,84 seviyesinde. Doğu Anadolu Bölgesi’nde yoğun bakım yatak doluluk oranı en fazla olan il de Elazığ. Komşu şehirlerden Malatya’da yatak doluluk oranı yüzde 53,17; Tunceli’de yüzde 48,25; Diyarbakır’da yüzde 58,81; Bingöl’de ise 51,81. Bölgede yüzde 60’ın oranına çıkan tek şehir Elazığ oldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bölgede, Yoğun, Bakım, Doluluk, Oranı, En, Yüksek, İl, Elazığ,
Yorumlar
Haber Yazılımı