Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 16:16
 
Başkan Öztürk ‘Lig’den affımızı istiyoruz’
SPOR Haberi
Başkan Öztürk ‘Lig’den affımızı istiyoruz’

Elazığspor Kulüp Başkanımız Selçuk Öztürk, yaşanan deprem felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı, yaralı vatandaşlara da acil şifalar dilerken, takımın son durumu, ligden çekilecek mi, Elazığspor Tesisleri’nde yapılması planlanan konteyner kent konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

 

Deprem felaketi nedeniyle futbolcuların ruhsal bir çöküntü içinde olduğunu ve maçlara bu şekilde çıkmak istemediklerini belirten Öztürk, bu sezon ligden aflarını istemek adına gerekli başvuruyu Türkiye Futbol Federasyonu’na yapacaklarını bildirdi.

 

İlimizde o kadar boş arazi olmasına rağmen Elazığspor Tesisleri’nin arazisine konteyner kent kurulmasını anlam veremediklerini aktaran Başkan Öztürk ‘Elazığspor her fırsatta darbe vurulan yer değil.” Dedi.

Öztürk’ün açıklamalarından satır başları şunlar;

 

RABBİM BAĞIŞLADI ELAZIĞIMIZI…

“Allah’ım afatından saklasın. Çok büyük bir depremdi. Hepimizin, ülkemizin, memleketimizin başı sağolsun. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailelerine sabır diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Devletimiz bizim yanımızda. Sayın Cumhurbaşkanımız ilk gün hemen Elazığ’a geldi. Sayın bakanlarımız yanımızda oldular. Hepsinden Allah razı olsun. Sağolsun varolsunlar. İlk günden itibaren devletimizin nefesini ensemizde hissettik. Rabbim bağışladı Elazığımızı. Sabır ve sükûnetle yerden kalkmayı bileceğiz. Hayat devam ediyor. Bu zor günümüzde yanımızda olan işadamlarımızdan, hayırseverlerimizden Allah bin kere razı olsun. Acun Ilıcalı’nın programında ciddi yardım toplandı. Tüm herkesten Allah razı olsun. Allah bir daha yaşatmasın.”

 

BU HALDE MAÇLARA ÇIKMAK İSTEMİYORUZ…

“Bizim 7-8 oyuncumuz dışarıdan gelmiş, 20’ye yakın oyuncumuz bizim evlatlarımız. Altyapı Oyuncularımız. Kulüp Tesislerimizde yer yer çatlaklar meydana gelmiş durumda. Biliyorsunuz depremin en çok etki yaptığı yer Sürsürü Mahallesi. Yakın bir konumdayız. Aynı fay üstünde. Tesislerimiz yaklaşık 25-30 yıllık bina. Eski bir bina. Daha önceden bir deprem güçlendirilmesi yapılmamış. Biz geldiğimiz dönemlerde bakım onarımını yaptık. Bizim bu altyapı oyuncularımızın ailelerinin oturduğu mahalleler hasarlı. Sürsürü ve Rüstempaşa Mahallerinde çoğu oturuyor. Tanıdıklarının ve ailelerinin ikamet ettikleri binalarda hasarlar var. Herkes huzursuz. Dışarıdan gelen oyuncularımızda gitmek istiyorlar. Eşleri ve aileleri arıyorlar. Gitme Elazığ’açık gel diyorlar. Onları bir yandan frenlemeye çalışıyoruz. Motive etmeye çalışıyoruz. Şuan takımımızdaki oyuncularımız ve teknik heyetimizle beraber yerlebir olmuş durumdayız. Bu halde de biz maçlara çıkmak istemiyoruz.”

 

HAKLARIMIZ SAKLI KALMAK KAYDIYLA LİGDEN ÇEKİLMEK İÇİN BAŞVURU YAPACAĞIZ…

“TFF’ye bu konuda başvurumuzu yapacağız. Gerekli belgelerimizi ve dilekçelerimizi sunacağız. Geçmişte Sakarya, Yalova, Darıca’ya bu imkanlar sağlandı. Hem ligden çekildiler hakları saklı kalmak şartıyla gelecek sezon yeniden başladılar. Çok ciddi ekonomik destekler aldılar. Sakaryaspor’un borçları ödendi, TFF o dönem çok ciddi destekler verdi. Spor Toto’dan destekler adılar. Tesisler yenilendi. Sakaryaspor’un borcu minimize edildi. Bu afet nedeniyle zaten takım psikolojik çöküntü içerisinde. Bizde bu psikolojik arbedeyi kaldıracak durumda değiliz. En son Van depreminde şöyle bir uygulama oldu. Ben Vanspor Başkanı’yla görüştüm. O dönemde TFF’nin şöyle bir teklifi olmuş. Ya Ligden çekilin dediler veya maçlarınızı başka şehirde oynayın tüm masraflarınızı biz karşılayalım diye. Vanspor Kulübü ligden çekilmek yerine 2. Formülü tercih etmişler. Maçlarını İstanbul’da oynamışlar. Bütün masraflarını karşılamışlar. Ama biz o pozisyonda değiliz. Zaten düşme hattında oynuyoruz. Geçen sene stadımız olmadığı için küme düşmüştük. Maçlarımızı il dışında oynamıştık. Biz maçlarımızı evimizde oynamış olsaydık ben o takımı düşürmezdim. Bizim için önemli olan birinci formülün uygulanması.”

 

DOSYAMIZI TFF’YE SUNACAĞIZ…

“Biz bu çocuklarımızı başka bir şehire götürüp ailesinden uzak her dakika aklı burada olacak. Hiçbir verimlilik elde edemeyiz. Bu bağlamda biz bu dönem affımızı istiyoruz. Ben bu konuyla ilgili olarak Nihat Özdemir Başkanımızla görüştüm. Yönetim kurulunda 1-2 arkadaşımızla yine görüştük. Mehmet Ağar ağabeyimizle de bir görüşme yaptık. Kendisi de Nihat Başkanımızla bir görüşme yaptı. Biz Elazığspor olarak dosyamızı sunacağız. Malatya bölgemize götürüp teslim edeceğiz. Bir an evvel olumlu kararın tarafımıza verilmesi bizi mutlu edecektir. En azından bu acının içerisinde bir nebze olsun kafamızı toparlayıp, depremzedelere yardım olsun, sosyal aktivitelerin içerisinde olup Elazığspor olarak vatandaşımıza destek olmak istiyoruz.”

 

ELAZIĞSPOR HER FIRSATTA DARBE VURULAN YER DEĞİL…

“Elazığspor Tesislerinin arazisi bir konteyner kenti yapılması gündemde. Ben şunu söyleyeyim bir ters mantık var. Onu ben dile getirmek istiyorum. Biz biliyorsunuz depremin ilk gecesi tesislerimizin kapısını depremzedelerimize açtık. Tesis içinde çatlak olduğu ve riskli olduğu için tesisimizin arazisine çadırlar kurulabilir dedik. Araçlarla gelebilirler. Biz bu teklifi yaptık. Ama bugün itibariyle öğrenmiş bulunmaktayız ki tesis arazimizin içerisinde bir konteyner kent kurulacak. Şimdi buradaki terslik şu, biz zaten Elazığspor olarak can çekişiyoruz. Biz geçmişte de bugünde hep dile getirdik. Tesislerimizin bulunduğu arazinin değerlendirilip işte Elazığspor’un borçlarının bitirilmesi, daha kurumsal hale dönüşmesi, yeni tesis yapılması projesini hayata geçirmek için çabalarken, konteyner kentin kurulması, hayır seve seve depremzedelerimiz için yapalım ama konteyner kent kurulduğu zaman yeni binalar yapılana kadar 2-3 sene orada kalacak. Geçici olsa başımız üstüne. Bizde yardımcı olalım ama bu bize ciddi bir kriz yaratacak. Yani alternatif yer olmazsa yine herkesin emrinde. Devletimizin ve depremzedelerimizin emrinde. Ama şunu sizde biliyorsunuz bizim hemen karşı tarafımızda 50-60 Bin dönümlük Fırat Üniversitesi’nin arazisi var. Bomboş vaziyette duruyor. Buralar varken, belki 10-20 yıl çivi çakılmayacak, bu araziler boşken, biz niye bundan etkilenelim. Elazığspor her fırsatta darbe vurulan yer değil. Şuan Elazığspor’a darbe vurulmuş durumda. Bizim başımızın üstünde depremzedelerimizin yeri var.

 

ELİMİZDE OLANI DA ALMAK İSTİYORLAR…

“Biz kendi aramızda, futbolcularımızla görüşüp depremzedelerimize yardım yapacağız. Her zaman depremzedelerimizin yanında olacağız. Bugün 50 yıl bir çivi çakılmayan yerler varken, bu tarafta Elazığspor’u kalkındırmak, şehrin markasını ayağa kaldırmak adına yaptığımız projelere bu yolla darbe vurmaya çalışıyorlar. Bu kasıtlımı yapılıyor ben bunu anlamış değilim. Ben bunun peşini bırakmayacağım, irdeleyeceğim. Belediye Başkanımız, Sayın Valimiz ve milletvekillerimizle görüşeceğim bu konuda. Ben Elazığ’a geliyorum. Bu konuyu bakanlarımızla da konuşacağız. Bomboş arazi var. Zaten binamız çatlamış sıkıntılı, biz yeni projelerin mücadelesini verirken elimizdekini de alıyorlar. Alternatif yer olmazsa benim başım üstüne. Tabiki depremzedelerimizin her zaman emrinde ve yanında olacağız. Bu konuyu kimler yine kaşıdı onu ben özellikle araştıracağım. Bunun üzerine gideceğim. Rabbim bağışladı Elazığımızı. Bişeyler yapılmaya çalışılıyor ama bizim tesislerimizde kanalizasyon yok. Altyapı yok. Kanalizasyonu olmayan bir yere getirip konteyner kent yapılmaya çalışılıyor. Bunun bir araştırmasını yapsınlar. Bizim rögarımızı belediye gelip çekiyor. Kanalizasyon yok kuyu var. Oraya vatandaşlarımız gelecek ama kanalizasyon yok. Hastalıktan geçilmez. Bunları büyüklerimiz araştırsınlar. Apar topar, oldu bittiye getirilmemesi lazım. Bence daha uygun bir yer tercih edilmesi lazım. Orada insanlarımızın mağdur olmaması lazım.”

 

ELAZIĞSPOR’U KAMBUR OLARAK GÖRÜYORLAR…

“Orada 30 yıldır ikamet eden Elazığspor artık ev sahibi konumunda. Bizim derdimiz o araziyi verimli bir hale getirmek. Elazığspor’un borçlarını bitirmek ve geleceğini kurmak hedefindeyiz. Taşıma suyla değirmen dönmüyor. İşte forma kampanyası yaptı boşa çıktı. Bu şehrin valisinin, belediye başkanının, vekillerinin üzerinden Elazığspor kamburunu kaldırmak benim hedefim. Elazığspor’u herkes bir kambur olarak görüyor. Taraftarlarımızda yardım olmadığı zaman bağırıyorlar Sahipsiz Elazığ diye. Biz bu Sahipsiz Elazığ Lafını kaldırma adına, il idarecilerimizin üstündeki bu yükü almak istiyoruz. Bunlarda kalıcı projeyle olur. İşte bakın forma sponsorluğu sona erdi kulübümüzü 1.5 milyon gibi bir rakamla etkilendi. Birevim’le halen daha anlaşma yapmamışız kulübümüz ciddi manada etkilendi. Bu 2-3 milyonluk rakam Elazığspor’u etkiliyorsa bizim artık verimli projeler oluşturmamız lazım. Tabiki sıcak para lazım kulübün yaşaması için ama köklü çözüm şart. Köklü çözümde Elazığspor Tesisleri. Kocaelispor’a tesislerin arazisi verildi, kulübün borcu bitti. Kocaelispor’a veriliyorsa bize niye verilmiyor. Biz üvey evlatmıyız. Biz bu projeyle büyüklerimizin üzerindeki yükü almak istiyoruz. Beni oradan çıkarıp, götürdün bana başka tesis yaptın bana ne faydası olacak. Ne yapacağız duvarlarımı yalayacağız. Sıcak para biryere kadar. Ondan sonra adımız dilenciye çıkıyor. Biz Elazığspor’un adını dilencilikten kurtarmak istiyoruz. Tesislerimizi değerlendirip iyi bir yol haritasıyla Süper Lig’e addım adım gitmek istiyoruz. Bizim hedefimiz bu.”

 

MAÇLAR OYNANACAK MI?

Elazığ’da yaşanan deprem felaketi nedeniyle TFF 2. Lig, 3. Lig ve amatör spor müsabakaları ileri bir tarihe ertelenirken, bugün toplanacak İl Spor Güvenlik Kurulu ertelenen müsabakalar ve gelecek hafta oynanacak maçlar için karar alacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Öztürk, ‘Lig’den, affımızı, istiyoruz’,
Yorumlar
Haber Yazılımı google.com, pub-7711383195973315, DIRECT, f08c47fec0942fa0